Astroliving / 3 Dhjetor 2023, 12:03

Horoskopi i muajit dhjetor: BINJAKËT dhe GAFORRJA

Horoskopi i muajit dhjetor: BINJAKËT dhe GAFORRJA

Binjakët: Diçka pritet të ndodhë, një 2024 shumë interesant! 2023 ishte një vit përgatitjesh, keni testuar propozime të reja, mund të keni shumë sektorë të ndryshëm, prandaj bilanci përfundimtar nuk është negativ, por duhet më shumë siguri. Shpenzimet janë rritur së fundmi, më fatlumët kanë blerë diçka të rëndësishme, kanë siguruar një shtëpi apo një projekt për të avancuar në muajt në vijim.

Nëse nëntori shkaktoi polemika dhe diskutime, është më mirë t’i shmangni këtë muaj. Nuk ia vlen të fillojmë të debatojmë këtë vit me një Saturn armiqësor. Ishte normale të përjetonit disa vonesa, por Jupiteri mbronte të gjitha situatat më të rëndësishme, tani duhet të rifitoni besimin te të tjerët, veçanërisht nëse keni ndryshuar një grup pune ose dikush ju ka zhgënjyer. Nuk ka më momente të errëta, duhet të besoni te vetja dhe të shikoni përpara! Fatmirësisht jeni individë me një optimizëm të palëkundur, që nuk ndryshoni lehtësisht mënyrën tuaj të të vepruarit dhe as bindjet tuaja.

Të jesh vetvetja nuk është kurrë jashtë mode.Në dashuri, ata që janë të lidhur nuk heqin dorë nga takimet e reja. Beqarët do të ndihem më magjepsës dhe magnetikë. Është muaj i favorshëm për lidhje, vetëm ata që duhen vërtet, do të ecin përpara. Çiftet që kanë filluar bashkëjetesën në dy vitet e fundit kanë përjetuar një pasiguri të madhe dhe të rinjve u është dashur të kërkojnë ndihmë nga të afërmit ose prindërit për të ecur përpara. Muajt ​​e ardhshëm do të garantojnë pavarësi më të madhe. Krishtlindja do të jetë një ditë interesante dhe pozitive, me një dhuratë të vogël nga yjet, sepse Hëna do të jetë në shenjën tuaj, nata e Vitit të Ri duhet kaluar në mënyrën më të qetë. Do të konfirmohet një miqësi. Gjithçka do të jetë e mundur.

Terapitë funksionojnë më mirë, këshillat e mjekut janë thelbësore dhe tani jeni gati të ndiqni disa direktiva, ndërkohë që deri para disa kohësh keni marrë gjithçka si të mirëqenë, ose jeni treguar shumë fatalistë. Ka diçka të bukur në këtë qiell, që ju ndihmon të jetoni më mirë dhe ta menaxhoni dashurinë me më shumë interes. Mbylleni vitin me stil, me besimin te dashuria.

Gaforrja: Dhjetori u jep një shtysë të mirë projekteve të reja. Krahasuar me fillimin e vitit, keni bërë shumë progres. Nuk duhet të zemëroheni nëse mendoni se dikush ka më shumë se ju. Keni treguar se jeni të fortë, dini t’i kapërceni momentet e krizës. Keni pasur luhatje në punë, por tani filloni të mendoni për vitin 2024 si një vit projektesh të mira që do të vihen në zbatim. Largoni njerëzit që duan t’ju vënë në krizë, mund të distancoheni nga ata që nuk ju meritojnë. Mund të mbroheni më mirë nga një akuzë, ka nga ata që do të ndryshojnë agjentë, kontabilistë, përfaqësues apo disa bashkëpunëtorë. Nuk do të mungojnë fitoret në rast sfidash.

Ditë interesante janë ato rreth datës 14 dhe 27. Ndoshta nuk i keni rifituar të gjitha paratë, por është e rëndësishme të bëni një analizë serioze të së ardhmes dhe të filloni biznese të reja, dhe të mos ndrydhni iniciativat. Ndryshimi i drejtimit në krahasim me të kaluarën është i mundur, këtë herë me sukses! Ata që punojnë në kontakt me publikun do të kenë mundësi më të mëdha për rezultate. Vendimi juaj në favor të nismave dhe bashkëpunimeve të reja do t’ju çlirojë nga shumë ankthe.

Është një qiell rimëkëmbjeje, duke marrë parasysh faktin që Venusi është i favorshëm. Këshillohen të gjithë çiftet që janë ndarë për arsye të ndryshme të mendohen sërish, ose të arrijnë një kompromis. Ata që janë vetëm, pa dyshim, nuk duhet të rrëmojnë të shkuarën, por të shpresojnë për diçka të re. Mërkuri është në anën tuaj, Jupiteri dhe Saturni ju mbrojnë. Dëshira erotike rikthehet dhe takimet janë magjepsëse, vetëm mos u izoloni nga pjesa tjetër e botës, sidomos beqarët e betuar. Do të jetë më e lehtë për të hyrë në zemrën e një personi! Ata që janë fejuar së fundmi mendojnë të jetojnë së bashku. Mund të forcohet bashkimi me interesa të reja të përbashkëta dhe të realizohet një projekt i rëndësishëm, ndoshta duke kënaqur kërkesat e të afërmve që presin një fëmijë. Festat e fundvitit sjellin emocione dhe takime të vlefshme.

Kalimet planetare kanë qenë të bezdisshme muajt e fundit, por tani yjet janë të qartë. Megjithatë, është më mirë të shmangni teprimet e panevojshme. Datat 14, 20 dhe 27 janë goxha të vështira. Nëse mundeni, përpiquni ta kaloni festën e Krishtlindjes larg shqetësimeve dhe me njerëz të këndshëm. Buzëqeshja është ilaçi për t’u ndier më mirë.

Horoskop