Astroliving / 30 Dhjetor 2023, 12:42

Jupiteri mbaron retrogradën dhe ja si ndikon kjo tek shenjat e horoskopit!

Jupiteri mbaron retrogradën dhe ja si ndikon kjo tek shenjat e horoskopit!

Dashi –Retrograda e Jupiterit përfundon, duke ju mundësuar të lehtësoni disa nga telashet e padëshiruara financiare që u shfaqën gjatë kësaj periudhe. Është një kohë e përkryer për të rishikuar perspektivën tuaj financiare. Rishikoni buxhetin tuaj. Shikoni mundësitë për të fituar para dhe gjeni mënyra të reja për të kursyer duke ulur shpenzimet e panevojshme.

Demi – Ëndrrat janë gati për t’u realizuar. Tani që retrograde e Jupiterit po përfundon, mund të filloni të përgatiteni për të ndërmarrë veprime që rritin dukshmërinë tuaj ndaj botës. Jupiteri është me fat dhe me të në shenjën tuaj të zodiakut për pjesën tjetër të vitit, ju do të përjetoni një rritje të madhe. Nëse ndiheni pozitivë për të ardhmen, Jupiteri është arsyeja pse. Vetëm mos e zvarritni; merrni masa tani.

Binjakët – Vjen një moment në kohë kur më në fund bëheni të vetëdijshëm për situatat dhe të vërtetën në jetën tuaj. Me Jupiterin që sundon shtëpinë tuaj të marrëdhënieve, ndjenit sikur nuk po ndodhnin shumë veprime. Por, pavarësisht se Mërkuri, planeti juaj sundues, është ende retrogradë deri në 1 janar, ju mund të filloni të shihni një përparim. Një marrëdhënie e re ose një ekzistuese do të fillojë të tregojë shenja premtimi. E gjithë puna juaj e vështirë është realizuar.

Gaforrja – Ndonjëherë mund të ndiheni sikur jeni shoku juaj i vetëm më i mirë. Gjatë retrogradit të Jupiterit, privatësia mund të ketë qenë shumë më tepër se zakonisht për ju. Duke filluar nga sot, ju bëheni një libër i hapur për njerëzit që janë të gatshëm të lexojnë faqet e tij. Dëshironi të shoqëroheni dhe të argëtoheni me miqtë. Ju madje mund të filloni të zgjeroni rrjetin tuaj të biznesit.

Luani – Është e trishtueshme kur njerëzit e tjerë marrin meritat për punën tuaj të palodhur dhe ju keni pritur me durim kontributet tuaja në vendin e punës. Jupiteri retrograd nuk është shumë i sjellshëm me ju. Kishit shpresë dhe ëndrra të brendshme, por jo mbështetjen për t’i realizuar ato. Përfundimi retrogradës së Jupiterit është si një rreze drite ku ju shkëlqeni. Njerëzit do të fillojnë t’ju shohin për atë që jeni dhe çfarë sillni në tryezë. Vlera juaj forcohet dhe do të filloni të shiheni ashtu siç dëshironi.

Virgjëresha – Ndonjëherë shqetësoheni shumë. Muajt e fundit kanë qenë një kohë me më pak energji dhe me shumë mendime. Ndërsa do të kishit preferuar të ishit më produktiv, të menduarit ishte i nevojshëm për ju. Tani, ndërsa retrograda e Jupiterit po përfundon, mund të filloni të ndërmerrni veprime për të gjitha idetë që keni pasur këtë muaj. Është koha që ju të organizoni dhe planifikoni.

Peshorja – Kohët e fundit ka pasur pak pengesa për paratë dhe ju keni qenë të duruar. Fundi i vitit ju ka kërkuar të punoni më shumë se sa jeni mësuar dhe keni ndjerë sikur paratë do të vinin, por jo aq shpejt sa do të dëshironit. Tani që Jupiteri po mbaron retrogradën, fitimi juaj po vjen. Të ardhurat do vijnë dhe do ndiheni mirë.

Akrepi – Ti e di që je një çmim, por të gjesh dikë që të sheh ashtu siç je nuk ka qenë e lehtë. Përfundimi retrogradës së Jupiterit mund të nënkuptojë se një dashuri e re hyn në jetën tuaj. Nëse marrëdhënia juaj nuk ka shkuar aq mirë sa kishit shpresuar, mund të shihni një përmirësim. Nëse jeni beqarë dhe në kërkm, dilni. Ju mund të takoni personin tuaj të përjetshëm.

Shigjetari – Mund të jeni ndjerë paksa nervozë kohët e fundit. Kur Jupiteri është retrogradë, ju ndiheni më pak optimistë dhe ndoshta të shkëputur nga vetja juaj. Jupiteri sundon shenjën tuaj të zodiakut, ndaj sot që Jupiteri mbaron retrogradën është një ditë e rëndësishme për ju. Mund të filloni të shikoni përpara për të ardhmen dhe të ndiheni optimistë për vendimet tuaja.

Bricjapi –Jeni ndier krijues dhe kurioz. Në këtë kohë janë krijuar shumë ide. Por, gjetja e rrugës ose mundësia e duhur për të komunikuar ëndrrat tuaja ka qenë e vështirë për t’u gjetur. Tani është koha për të nisur dëshirat tuaja. Filloni nga pak, krijoni një hapësirë të vogël në shtëpinë tuaj ku mund të filloni të bëni punën që dëshironi të bëni.

Ujori –Mosmarrja e vlerësimit që mendoni se e meritoni ju ka dhënë një mësim mbi mbështetjen te vetja. Tani që mbaron retrograda e Jupiterit, do të filloni ta shikoni veten në një dritë më pozitive. Nuk do të thotë domosdoshmërisht aq shumë për ju nëse njerëzit e tjerë bëjnë po ashtu mirë apo jo. Ju keni mësuar të qëndroni në këmbët tuaja dhe kjo është një gjë e mirë.

Peshqit – Kohët e fundit keni mbajtur shumë gjëra për vete. Jeni shumë më të rezervuar falë Jupiterit retrogradë. Keni mësuar të kurseni më shumë dhe të shpenzoni më pak për njerëzit e tjerë. Keni mësuar të investoni më shumë në veten tuaj. Tani që retrograda po merr fund, ju jeni në gjendje të jepni nga dëshira për të ndihmuar sepse jeni të fortë dhe jo sepse keni nevojë për miratimin e të tjerëve.

Horoskop