Astroliving / 9 Gusht 2023, 23:26

Me to nuk talleni dot, këto 3 shenja të horoskopit janë të prera për lidhje serioze

Me to nuk talleni dot, këto 3 shenja të horoskopit janë të

Flutura në stomak, netë të tëra pa gjumë, buzëqeshje pa arsye ?? Shumë prej jush do t'i lidhnin këto shenja me dashurinë, ndjenjën më sublime që ekziston. Por mënyra si përjetoni dhe si ndiqni rrjedhën e një hoistorie dashurie ndryshon nga njëera shenjë e horoskopit tek tjetra. Disa prej syresh duan ta marrin shtruar një marrëdhënie dhe ta shijojnë hap pas hapi, kurse shenjat e treja, tre prej tyre, janë të gatshme të ndërmarrin hapa serioze që në krye të herës. Ja cilat janë ato.

1.Gaforrja: Gaforrja njihet si shenja e shtëpisë dhe familjes, si rrjedhojë është më e predispozuar për të marrë hapin e parë drejt një lidhjeje serioze. Gaforret finë t'u japin partnerëve dashurinë dhe vëmendjen e merituar dhe t'i vendosin gjithmonë në qendër të vëmendjes. Janë shumë të ndjeshme, preken dhe mërziten lehtë, prandaj kujdesuni të mos i vini në pozita të tilla. 

2.Virgjëresha: Dy karakteris݀tikat më të njohura të virgjëreshës dëshira për të qenë sa më perfekte, por edhe nevoja për të patur gjithmonë sigurinë në çdo hap që hedh. Për këtë arsye është aq dyshuese në lidhjet dashurore, aq më tepër kur bëhet fjalë për një marrëdhënie serioze. Por pavarësisht kësaj, janë të gatshme ta çojnë marrëdhënien në një nivel më serioz kur gjejnë shpirtin binjak. Dinë të falin emocione të bukura, ëmbëlsi dhe dashuri. Kujdes: Virgjëresha është gjithmonë duke studiuar çdo hap që hidhni.

3.Peshorja:Një tjetër shenjë zodiakale,e gatshme për t'u kredhur në krahët e aprtnerit dhe për të ndërtuat një përrallë me fund të lumtur është peshorja. E njohur per pavendosmërinë e saj tipike, nuk mund të themi të njëjtën gjë kur bëhet fjalë për dashurinë dhe jetën në çift pasi peshoret dinë të surprizojnë kur bëhet fjalë për lidhjet serioze.

Horoskop