Modë / 12 Shtator 2022, 12:51

Atletet që nuk "vdesin" kurrë, trendi i sezonit vjeshtë-dimër

Atletet që nuk "vdesin" kurrë, trendi i sezonit

Në sezonin e vjeshtës dhe dimrit, do t'ju duhen patjetër disa modele atletesh për të qenë në një hap me modën.

New Balance

Neë Balance ka parë një valë të re popullariteti vitet e fundit duke kulmuar me bashkëpunimin e tyre të fundit me Miu Miu duke i bërë ata edhe më të dëshirueshëm. Vishni me një fustan të zi të shkurtër, ose një fund mini me tegela dhe një xhaketë për meshkuj.

Atletet që nuk "vdesin" kurrë, trendi i sezonit

Adidas

Nëse ka një kompani sportive që po përjeton një popullaritet të madh, ajo është Adidas Originals. Modelet e tij më retro po rifitojnë interesin dhe Kate Moss në vitet ’90 e veshur me Adidas Gazelle është kthyer në vëmendje.

Një tjetër model i Adidas Originals që po fiton gjithnjë e më shumë interes është Samba, një këpucë në të cilën tabani, zakonisht i bërë nga materiali ngjyrë bezhë, zë qendrën e vëmendjes për shkak të kontrastit të ngjyrave dhe teksturës së tij.

Atletet që nuk "vdesin" kurrë, trendi i sezonit

Këpucë patina

Shumë stile të viteve 2000 janë rikthyer në modë, por këpucët patina nuk ishin në mesin e tyre. Silueta e saj e gjerë dhe e ngritur në pjesën e pasme dallohet, me modelin ‘Dunk Low’ të Nike që është një nga opsionet më të mira për një veshje interesante dhe rinore.

“Dunk Low” lindi si një këpucë basketbolli në vitet ’80, por popullariteti i saj e ka bërë atë një nga stilet ikonike për sportet e lindura në rrugë si skateboarding.

Atletet që nuk "vdesin" kurrë, trendi i sezonit

Horoskop