Modë / 6 Shtator 2022, 14:47

"Çdo grua duhet t'u bindet 6 ligjeve të arta të modës", këshillat e redaktores së "Vogue"

"Çdo grua duhet t'u bindet 6 ligjeve të arta të

Redaktorja e famshme e revistës “Vogue” Anna Wintour është gjithmonë e veshur në mënyrë perfekte dhe absolutisht të gjitha femrat e adhurojnë stilin e saj . Sekreti i pamjes së bukur të një prej femrave më me ndikim në botën e modës nuk është padyshim te veshjet e shtrenjta, por në një stil shumë të guximshëm

Këto janë rregullat e saj në veshjen për një pamje pa të meta dhe secila prej nesh mund t'i zbatojë shumë lehtë.

1. Luaj me ngjyrat, ngjyra është gjithmonë një zgjedhje e mirë

Redaktores së “Vogue” i pëlqejnë printet e theksuara dhe të mëdha që tërheqin vëmendjen. Megjithatë, nëse ajo zgjedh një fustan shumëngjyrësh, ai është gjithmonë një prerje e thjeshtë, klasik pa detaje shtesë.

2. Fundet mbi gju - në asnjë mënyrë, një dështim total

Ajo mban gjithmonë funde deri në gju ose poshtë gjurit, sepse ato tregojnë elegancë dhe duken dominuese. Fundet mbi gju nuk janë aspak për shijen e saj.

3. Çdo femër duhet të ketë çizme deri te gjuri

Çizmet prej lëkure deri te gjuri me takë të lartë janë një domosdoshmëri për vjeshtë. Mund të jenë të thjeshta ose jo, por e rëndësishme është të kenë takë. Sipas saj kombinohen shumë bukur  me xhaketa dhe pallto, dhe një grua duket e fuqishme në to.

4. Detajet efektive kombinohen gjithmonë me të zezën

Wintour zgjedh rroba të zeza në bazë të teksturës së pëlhurës, si leshi, kadife apo kamoshi. Në të njëjtën kohë, ajo  rekomandon shtimin e detajeve për të “shpërbërë” tonin e zi.

5. Gjerdanet si pasion

Gjerdanët janë një frymëzim i madh për Ana-n. Ajo vazhdon të tregojë se është më mirë të heqësh dorë nga një palë këpucë dhe në vend të saj të marrësh një bizhuteri të bukur.

6. Prerje flokësh që s'njeh modë

Një nga femrat më në modë thekson se kur një femër gjen modelin ideal të flokëve, nuk sheh arsye pse duhet ta ndryshojë atë. Dhe Ana u bë e njohur për prerjen e famshme të flokëve që mban prej dekadash.

Horoskop