Astroliving / 2 Shkurt 2021, 16:08

Horoskopi i muajit SHKURT: PESHORJA dhe AKREPI

Horoskopi i muajit SHKURT: PESHORJA dhe AKREPI

Peshorja

Shumë përgatiten për të arritur një qëllim madhor në mes të vitit në këtë periudhë, qoftë kjo një diplomë, përballja me një provë ose një sukses të ri. Shkurti bën të mundur që ta shihni të ardhmen me optimizëm. Data 11 është shumë interesante. Në përgjithësi, shkurti do të lërë gjurmë. Kontaktet me strukturat e reja mund të rezultojnë pozitive. Kjo do t’u shërbejë edhe atyre që kërkojnë diçka të re. Duhet të këmbëngulni gjithmonë, qoftë edhe për të përfituar diçka më shumë. Nëse ju është propozuar një ngritje në detyrë, është çasti i duhur për ta pranuar. Një mundësi e papritur mund të përshpejtojë një përgjigje. Ndihen ende pasojat ekonomike të vitit 2020 në shenjën tuaj.

Në shkurt ju shtohet optimizmi dhe dëshira për të dashuruar. Nuk duhet ta çoni dëm këtë muaj me sjellje pesimiste. Do të ketë nga ata që do të kenë mundësi të tradhtojnë ose të përjetojnë emocione të pazakonta. Pra, këtë muaj do të mund të bëni pak nga të gjitha. Madje, ekziston mundësia edhe që të merrni veten edhe nga një zhgënjim i madh.

Datat 8 dhe 14 do të jenë me fat. Kujdes datat 22 dhe 23, pasi do të jenë ditë paksa konfuze. Do të jetë një muaj i shfrenuar, ndaj mundohuni të gjeni momente qetësie.  

 

Akrepi

Për sa i takon aspektit profesional, nuk do të keni qartësi deri në qershor. Nëse punoni si vartës, do të mendoni shpesh nëse kjo që po bëni është puna e duhur për ju. Do ta keni të lehtë të fshihni tensionin e brendshëm. Nëse keni pikasur dikë që e konsideroni si burim keqkuptimesh, do të ndieni nevojën për t’ia thënë hapur mendimin tuaj. Datat 10, 11, 17 dhe 18 janë goxha të zjarrta për sa i takon ndikimit të yjeve në sektorin e bashkëpunimeve. E vërteta është që jeni lodhur duke bërë të njëjtat gjëra dhe e keni të vështirë qoftë edhe që të gjeni stimuj të rinj. Keni nevojë që të bëni diçka më krijuese. Nëse prej vitesh keni të njëjtin rol, tani doni të ndryshoni, të paktën për një stimul më shumë. Zgjidhja e duhur nuk është që të reagoni me agresivitet ose të hiqni dorë nga gjithçka. Ky është horoskopi ideal për ata që kanë mbushur moshën e pensionit dhe kanë luksin të vendosin ç’do të bëjnë me të ardhmen e tyre. Të rinjtë që janë në kërkim të identitetit të tyre, në këtë periudhë mund të fillojnë punë me kohë të pjesshme. Kështu do të krijojnë edhe përvojë, që është ngaherë e dobishme në jetë.  

Gjatë muajit shkurt, çiftet do të jenë shumë në siklet dhe kjo nuk ka domosdoshmërish lidhje me dashurinë. Ata që kanë një biznes me partnerin mund të hidhërohen paksa, pasi kanë probleme që vjet. Të tjerë, për arsye të ndryshme, nuk gjejnë qetësi. Njerëzit me të cilët njiheni tani, përmes rrjeteve sociale apo rastësisht, nuk duket se përkojnë me shijet tuaja. Duhet thënë se edhe ju, me qëndrimin tuaj të rreptë, largoni këdo që përpiqet t’ju afrohet. Më mirë sqarojini keqkuptimet e vjetra pas datës 25.

Horoskop