News / 24 Janar 2023, 13:26

"Kam pasur shumë IVF të dështuara", Eleni Foureira tregon historitë e përpjekjeve për t'u bërë nënë

"Kam pasur shumë IVF të dështuara", Eleni Foureira

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira ka pozuar për revistën Vogue Greece dhe ka dhënë një intervistë zbuluese për gazetarin, Vlasis Kostouros. Këngëtarja e njohur, e cila është në muajt e fundit të shtatzënisë, ka dhënë intervistën e saj të parë pas njoftimit se është në pritje të fëmijës së saj të parë me Alberto Botian.

Ku ndër të tjera, ka folur për herë të parë për vështirësitë me të cilat ka hasur deri sa mbeti shtatzënë, IVF-në e dështuar, por edhe për Alberto Botian.

“Gjithmonë kam dashur të bëhem nënë, thjesht e kam pasur shumë të vështirë. Kam mjaft kohë që po përpiqem, thjesht më ka ndodhur të jetë më e vështirë për mua, si shumë gra të tjera. Dua t'u them atyre se nuk duhet të zhgënjehen kurrë. Aty ku të vjen dëshira të heqësh dorë, ku thua se nuk duroj të shoh një tjetër test negativ, ndodh një mrekulli. Kam luftuar për 1.5 vjet, kam kaluar IVF (in-vitro fertelization) të dështuara, shumë mjekë dhe më në fund foshnja erdhi natyrshëm,”- tha fillimisht Eleni Foureira.

"Kam pasur shumë IVF të dështuara", Eleni Foureira

Megjithatë, këngëtarja u përball me shumë vështirësi gjatë shtatzënisë. Siç ka treguar ajo, ajo ka pasur një abort në javët e para të shtatzënisë.

“Personi i parë me të cilin e ndava ishte sigurisht Alberto. Ai është një partner jashtëzakonisht mbështetës dhe jam i sigurt se do të jetë një baba fantastik. Është shoqëruesi ideal si në gëzime ashtu edhe në hidhërime. Mund t'ju them se në fillim të shtatzënisë e kam pasur mjaft të vështirë, kam pasur një problem që më detyroi të anuloj të gjitha angazhimet e mia të punës dhe të qëndroj në shtrat për tre muaj.

U mërzita, rashë shumë. Mbaj mend që isha e shtrirë në një shtrat duke lexuar në faqet e mediave apo emisionet për një shtatzëni të përfolur në një kohë kur as nuk kisha deklaruar se isha shtatzënë dhe as nuk e dija nëse do ta bëja fëmijën. Nuk fajësoj askënd, e kuptoj që po bëjnë punën e tyre por për mua ishte barbare. Le të themi ishte një moment që do të doja që të mos më dinin emrin,”- ka rrëfyer Eleni Foureira.

"Kam pasur shumë IVF të dështuara", Eleni Foureira

Horoskop