Kuzhina / 7 Shtator 2023, 16:50

Makarona me karkaleca dhe asparagë

Makarona me karkaleca dhe asparagë

Makarona me karkaleca dhe asparagë
Do ju tregoj dhe si tju lidhet salca shume mire si ne restorante ☺️
Perberesit qe na duhen:
Makarona lloji qe doni ju
500 gr karkaleca
Disa asparag (mund ti beni dhe pa asparag ose ne vend te tyre shtoni kungulleshka)
500 gr domate qershi
Kripe
Piper
Vaj ulliri
Borzilok
Ath ne nje tigan hedhim vaj ulliri dhe nje thelbi hudher, me pas e heqim, hedhim asparaget, kokat e karkalecave & pomodorinit, i kaverdisim disa min. Vendosim makaronat te ziejne. I hedhim pak leng makaronash salces, 5 min e fundit shtojme karkalecat. I hedhim kripe, piper, borzilok dhe me pas shtojme makaronat te cilat do i perfundojme ne tigan. Pra shtojme 1-2 garuxhde leng makaronash, i kaberdisim deri sa salca lidhet, dhe i kemi gati

Horoskop