Mirëqenie / 16 Nëntor 2023, 15:21

Provoni këtë maskë me vetëm dy përbërës dhe shihni mrekullinë në lëkurën tuaj

Provoni këtë maskë me vetëm dy përbërës dhe

Nuk ka se si të mos jetë ëndrra e çdo vajze dhe gruaje, një lëkurë e bukur dhe plot shkëlqim. Kjo pasi faktorë të përditshëm si lagështira e tepërt ose ajri i thatë, era, pluhuri etj, ndikojnë negativisht në shëndetin e lëkurës.

Në këtë artikull do ju tregojmë një maskë super të thjeshtë, me vetëm dy përbërës që do të bëjnë vërtetë mrekulli për një bukuri të dëshiruar kaq shumë.

Përbërësit: 1 banane, 1 lugë gjelle mjaltë.

Provoni këtë maskë me vetëm dy përbërës dhe

Përgatitja: Qëroni bananen dhe me ndihmën e një luge grumbulloni vetëm tulin që gjendet në lëkurën e saj. Vendoseni në një enë dhe shtojini një lugë mjaltë. Përziejini mirë derisa të krijohet masë e njëtrajtshme dhe më pas aplikojeni në fytyrë. Këtë maskë rekomandohet ta mbani për 15- 20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Horoskop