Modë / 28 Shtator 2023, 10:58

Java e Modës në Paris, ja çfarë është parë dhe pritet të shohim deri më datë 3 tetor

Java e Modës në Paris, ja çfarë është parë

Fill pas përfundimit të ‘Milano Fashion Week’ më 25 shtator 2023, ka nisur Java e Modës në Paris e cila do të zgjasë deri në datën 3 tetor.

Marie Adam-Leenaerdt ishte e para që bëri hapjen në orën 16:00 dhe sfiloi në pasarelën e Javës së Modës në Paris, duke vijuar më pas me Weinsanto, Vaquera, dhe me mbylljen e ditës së parë që e realizoi Pierre Cardin.

Java e Modës në Paris, ja çfarë është parë

Në ditën e dytë në pasarelën e këtij eventi të rëndësishëm ishin; Peter Do, Victoria/Tomas, Mame Kurogouchi, Christian Dior, Daweï, Anrealage, Germanier, Saint Laurent.

Në sfilatat e datës 27 shtator në pasarelë ishin markat e njohura; Kurse, Rreshti, Marni, Dries Van Noten, Cecilie Bahnsen, Undercover, Acne Studios, Balmain.

Java e Modës në Paris, ja çfarë është parë

Ndërkohë sa i përket sfilatave që do të zhvillohen nga markat e famshme botërore për datat 28, 29, 30 shtator, 1, 2 dhe 3 tetor do të vijojnë si më poshtë:

E enjte 28 shtator

10:00 – Uma Wang
11:30 – Rabanne
13:00 – Gauchere
14:00 – Chloé
15:30 – Givenchy
17:30 – Rick Owens
19:00 – Schiaparelli
20:00 – Isabel Marant
 

E premte 29 shtator

10:00 – Leonard Paris
11:30 – Loewe
13:00 – Issey Miyake
14:30 – Giambattista Valli
16:00 – Nina Ricci
17:30 – Victoria Beckham
19:00 – Yohji Yamamoto
20:30 – Coperni
 

E shtunë 30 shtator

9:30 – Junya Watanabe
10:30 – Carven
12:00 – Noir Kei Ninomiya
13:00 – Vivienne Westwood
14:30 – Hermès
16:00 – Elie Saab
17:00 – Comme des Garçons
18:30 – Alexander McQueen
20:00 – Ann Demeulemeester
 

E diel 1 tetor

11:30 – Balenciaga
13:00 – Ottolinger
14:00 – Akris
15:00 – Valentino
16:30 – Casablanca
18:00 – Atlein
19:30 – Y/Project
 

E hënë 2 tetor

10:00 – Stella McCartney
11:00 – AZ Factory
12:00 – Zimmermann
13:00 – Shiatzy Chen
14:30 – Louis Vuitton
16:00 – Sacai
17:00 – Rokh
18:00 – Mugler
19:30 – Maison Margiela
 

E martë 3 tetor

10:30 – Chanel
11:30 – Ujoh
12:30 – Kiko Kostadinov
14:00 – Miu Miu
15:30 – Avellano
16:30 – Duran Lantink

Koleksionet pranverë-verë 2024 që debutuan dhe do të vijnë në pasarelat e Parisit nga 25 shtatori deri më 3 tetor, do të jenë në shitje duke filluar nga janari 2024.

Horoskop