Modë / 5 Tetor 2023, 15:37

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa sugjerime se si ta kombinoni!

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Nëse edhe ju “e përqafuat” trendin e kësaj vere që ishte edhe një nga veshjet symbol të saj, me siguri do të lumturoheni po të mësoni se keni bërë një investim të mirë.

Kjo pasi jeleku në fakt është një trend që edhe këtë vjeshtë do të mbushë dyqanet dhe garderobat tonë, në shumë variacione dhe pritet të jetë prezent edhe gjatë stinës më të ftohtë.

Gjatë verës e kishim në ngjyra të lehta, në xhins, me të qëndisura, të kombinuara me pantallona, funde të gjera dhe të lehta, të veshura direkt në lëkurë apo mbi bluza ose fustane.

Por si ta vishni kur temperaturat fillojnë të bien? Idetë e veshjeve janë në fakt të shumëfishta dhe gjithashtu shumë të thjeshta dhe disa prej tyre jua tregojmë në fotot e mëposhtme.

Kostum total: veshje njëngjyrëshe nga kostumi tek aksesorët.

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Jelelkun mund ta shoqëroni me një kostum, të përbërë nga pantallona të gjera dhe një xhaketë sportive e cila gjithashtu ka një përshtatje oversize. Grija është një nga ngjyrat më klasike dhe magjepsëse, perfekte për stinën e vjeshtës, madje edhe për aksesorët që përshtaten. Këshillë kur të bëhet edhe më ftohtë? Një shall i hollë leshi dhe ja ku keni veshjen perfekte.

Komplet xhins

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Xhinsi total rikthehet përsëri, është një zgjidhje që i jep veshjes menjëherë një ide për një pamje të rafinuar dhe të studiuar, por pa e tepruar. Jeleku dhe xhinset këtu përputhen me xhaketën, në një ton tjetër të blusë që përshtatet në mënyrë perfekte, duke dhënë një prekje thellësie shtesë vjeshtore. Në këmbët tuaja, një palë çizme, një çantë mbi supe dhe pamja është kompletuar. Për ta plotësuar sa më shumë në muajt e ardhshëm, shtoni një pallto blu.

Veshje vintage

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Frymëzimi i paqartë i viteve '70 për këtë përzierje në nuancat e kafesë. Jeleku këtu kombinohet me një këmishë me jakë maxi të kompletuar me një karficë maxi. Ideja e një kravate të përshtatshme ose një gjerdan ari është gjithashtu e mirë.

Veshje e përditshme

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Perfekt për zyrë apo për një moment casual, jeleku mund të vishet si kostum mbi një këmishë, me një xhaketë lëkure dhe një palë loafers. Për ta bërë atë të duket edhe më bukur, ne sugjerojmë të mbani zgjedhjen e ngjyrave në të njëjtën gamë (në këtë rast është një përzierje e ngjyrës blu), përfshirë çanta.

Me fund

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Romantik, por edhe i lezetshëm, jeleku mund të vishet edhe me një fund midi, me një xhaketë sportive dhe një palë këpucë me taka kitten. Detaji i fundit është çanta.

Në kadife

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Veshje vjeshte dhe dimërore me kadife: ky material rikthehet shumë në veshjet e stinës dhe është i përsosur edhe për jelekët. Akoma më mirë nëse kombinohet me xhaketën maxi, të kombinuara me pantallona të ndezura dhe një palë çizme me majë.

Një pamje shumë e lehtë në mbrëmje

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Kur të shfaqet darka apo takimi i mbrëmjes që nuk e kishit planifikuar, mjafton një jelek, një këllëf i veshur, një palë pantallona apo xhinse, një pallto dhe një këpucë me taka që bëjnë diferencën. Çanta më e lirë dhe pak perlë dhe kjo është gjithçka që ju nevojitet.

Përzierje ekscentrike por e matur

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Një grup stilesh dhe sugjerimesh të ndryshme, me sa duket të parregullta, të cilat në fakt kombinohen shumë mirë. Pallto e lehtë leshi, jelek dhe pantallona në një kostum të veshur brenda çizmeve prej lëkure. Një çantë supe dhe një aksesor me lule rreth qafës e bëjnë gjithçka personale dhe origjinale.

Pamje totale prej lëkure

Jeleku është trendi i këtij sezoni. Living ju sjell disa

Kur vjen stina më e ftohtë, mbërrijnë veshjet prej lëkure dhe lëkure imituese dhe pse jo, edhe veshje totale në këtë material. Xhaketë, fund laps dhe jelek që përputhen në mënyrë perfekte. Në këmbë në këtë rast një palë pantofla origjinale, për t'u zëvendësuar me mokasina të trasha ose një palë këpucë me taka./Living

Horoskop