Modë / 15 Shkurt 2024, 10:15

"Milano Fashion Week 2024" hap dyert; Gjithçka që duhet të dini për sfilatat e shkurtit

"Milano Fashion Week 2024" hap dyert; Gjithçka që duhet

Teksa Java e Modës në New York po përgatitet të mbyllë dyert, Java e Modës në Milano është shumë pranë fillimit.

Zyrtarisht nga data 20 deri më 26 shkurt, do të ngrihet perdja e sfilatave milaneze, ku si gjithmonë kalendari premton të jetë i mbushur plot me ngjarje që do të bëjnë histori në industrinë e modës.

Programi i këtij viti përfshin 56 sfilata fizike dhe 5 sfilata dixhitale, plus mbi 70 prezantime, evente speciale dhe festa që do të zhvillohen në çdo cep të qytetit.

E mërkurë 21 shkurt

ICEBERG, ONITSUKA TIGER, ANTONIO MARRAS, DIESEL, FENDI, DEL CORE, MARCO RAMBALDI, ALBERTA FERRETTI, N°21, ROBERTO CAVALLI, ETRO

E enjte 22 shkurt

MAX MARA, GENNY, CALCATERRA, ANTEPRIMA, SAGABOI, PRADA, MM6 MAISON MARGIELA, DANIELA GREGIS, EMPORIO ARMANI, MOSCHINO, GDS, TOM FORD

E premte 23 shkurt

TOD’S, BLUMARINE, SPORTMAX, PHILOSOPHY DI LORENZO SERAFINI, VIVETTA, GUCCI, MARNI, SUNNEI, MSGM, VERSACE, MAXIVIVE, PHILIPP PLEIN

E shtunë 24 shkurt

FERRARI, ERMANNO SCERVINO, FERRAGAMO, TOKYO JAMES, DOLCE&GABBANA, JIL SANDER, MISSONI, BALLY, ELISABETTA FRANCHI, BOTTEGA VENETA

E diel 25 shkurt

FEBEN SUPPORTED BY DOLCE&GABBANA, HUI, GIORGIO ARMANI, LUISA SPAGNOLI, CHIARA BONI LA PETITE ROBE, ANIYE RECORDS, AVAVAV, RAVE REVIEW, FRANCESCA LIBERATORE

E hënë 26 shkurt (shfaqje dixhitale)

ANNAKIKI, MAISON NENCIONI, MÜNN, PHAN DANG HOANG, LAURA BIAGIOTTI

 

Horoskop