Modë / 11 Prill 2024, 15:34

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins, nëse jeni 20, 30, 40, 50 apo 60 vjeç

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins,

Ka tendenca që duket se kanë lindur të dedikuara vetëm për disa njerëz. Për fat të mirë, ngjyra blu ka një karakter më universal.

Dhe nëse xhinsi paraqet disa probleme të përshtatjes, fundi i gjatë xhins mund të vishet vërtet nga të gjitha vajzat dhe gratë.

Ky lloj fundi xhins, karakterizohet nga një prerje e lehtë, me ose pa të çarë, me bel mesatar deri në të lartë dhe një gjatësi infinit: në çdo moshë, kjo veshje e domosdoshme që rikthehet, direkt nga vitet shtatëdhjetë, është pjesa ku duhet të investoheni këtë sezon. Fundi mund të vishet në të 50-at, por edhe 20 vjeç, 30, 40 apo 60.

Si ta kombinoni  fundin e gjatë xhins për sezonin pranverë-verë 2024?

Në moshën 20 vjeçare

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins,

Fundi i gjatë xhins, për ata që nuk e kanë jetuar epokën në të cilën lindi dhe u bë popullor, përfaqëson një risi të madhe ndër trendet e momentit.

Për t’u kombinuar përdorni pulovrën e kolegjit, këmishën polo dhe çizmet biker, duke përzier trendet e momentit, për një dozë ekstra stili.

Në moshën 30 vjeçare

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins,

Le të shohim të kaluarën dhe të frymëzohemi. Në moshën 30-vjeçare, në moshën e multitasking, detyra është më e thjeshtë: thjesht filloni me një fund xhins të gjatë me qepje të dukshme, model të ri të 2024 ose vintage. Veshja ruan glamurin e viteve 70 falë kombinimit me jakë me shirita dhe  me xhaketën e lëkurës. Zgjidhni një palë sandale të sheshta minimale, të cilat tregojnë familjaritet në stilim.

Në moshën 40 vjeçare

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins,

Dyzet vjeçaret mund të eksperimentojnë me fundin e gjatë xhins në një mënyrë krejtësisht të re. Për t'u dukur disa vite më e re, ose për t'i dhënë një nuancë moderne look-ut tuaj të përditshëm: këshilla është ta vishni në versionin kanadez smoking, me xhaketën xhins që përputhet ose me xhinse me kontrast. Një pamje e guximshme, tërësisht rock.

Në moshën 50 vjeçare

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins,

Fundi i gjatë xhins në 50 është pjesa casual që duhet për ta pasur absolutisht në gardërobë, për t'u kombinuar në një mënyrë elegante. Në vend të atleteve dhe pulovrave të mëdha, më të përshtatshme për vajzat shumë të reja, këshilla është të fokusoheni tek një xhaketë e shkurtër kostumi dhe një palë këpucë klasike. Për në zyrë ose për të dalë.

Në moshën 60 vjeçare

Trend i këtij sezoni të 2024: Si ta vishni fundin e gjatë xhins,

Në moshën 60-vjeçare, është koha të guxojmë me kombinime që shkojnë përtej të zakonshmes me ngjyrën blu. Fillimisht duke u fokusuar tek një model fundi xhins klasik, i errët, për t'u përmirësuar me një xhaketë apo veshje të sipërme në ngjyra të ndezura. Kombinimi me bon ton tëeed është më lozonjari dhe u jep më shumë klas./ Living

Horoskop