Modë / 23 Dhjetor 2021, 16:27

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më mirë akoma; Kemi disa ide si të shkëlqesh

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Plot ngjyra e motive festash, pulovrat e Krishtlindjeve janë zgjedhja perfekte për t'u ndier ngrohtë, për t'u dukur bukur dhe për të zgjuar shpirtin festiv. Një mendim i mirë për t'i bërë një dhuratë vetes, pse jo dhe  familjarëve, në mënyrë që edhe fotot të dalin më të bukura . I kemi pare shpesh ne filma, seriale të ndryshme mbi të gjitha ata amerikanë të cilët nuk ka personazh qe nuk mban nje veshje te tillë ne kete periudhe. Ndonjë ide? Sa më shumë pulovra me floke bore, drerë, peme dhe yje në  sfonde në ngjyre te kuqe, blu, te bardhë apo jeshile.

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Mund të zgjidhni modele te cilat jane me nje kuptim shume 'funny', sidomos nëse do te mblidheni me miqte per te festuar. Tek e fundit, festat jane per tu zbavitur me njerëzit tanë më të afërt.

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Nuk mund te mbetet jashte vemendjes edhe trikoja  më e gjatë me kopsa , ne menyre qe te gjeni nje version ndryshe se pulovra tradicionale. Mund ta preferoni ta zgjidhni te gjate per ta kombinuar sipas stilit tuaj qoftë me nje kombinim sportiv sic eshte ai me jeans ose edhe me një palë pantallona më elegante nëse nuk dëshironi të dilni nga mënyra juaj e të veshurit.

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Midis zgjedhjeve të pafundme te modeleve te pulovrave festive nuk mund te mungonte edhe ajo ne stilin klasik te cilën do të donit ta mbanit veshur 356 dite te vitit.

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Ky model eshte nje 'must have'  i cili nuk del kurre nga moda dhe mund ta vishni çdo vit qe do te thote eshte nje investim i mire per garderoben tuaj. Sigurisht duhet ta zgjidhni te ngrohte dhe komode por ne te njejten kohe te kete edhe nje pamje me element elegant qe e bejne edhe me te veçantë nese e kombinoni me nje pale xhinse, ashtu sikurse na keshillojne tendencat.

 

Nje tjeter model shume i dashur per pulovrat festive eshte edhe ajo ne stilin norvegjez, e cila eshte e pasur me element te cilet lidhen me temen e festave.

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Gershetimet e ngjyrave i japin nje pamje shume te dashur ketij stili duke e bere ne nje nder modelet me te preferuara.

Nuk mund te mungoje dhe stili vintage për festa. Mund të blini një golf me flokë bore, ashtu sikurse i ka hije stilit te viteve 80' ku nuk mund te mungoje ne sfond edhe kënga tradicionale festive. Ne kete rast këshilla është ta zgjidhni ne ngjyre te bardhë, kamel apo gri, elegante dhe pak retro.

Nëse akoma s'e ke blerë pulovrën e festave, më

Horoskop