Specialistët Living / 5 Shkurt 2018, 12:18

Sara na tregon 4 truke per buze si ne fotot e Instagramit

Enlight135

Fale Kylie Jenner, buzekuqi mat eshte trendi i momentit ! Tendencat e ketij viti jane ne vijat e makeupit natyral, me shume shkelqim, por buzet mat vazhdojne te dominojne ! Ngjyrate e errta dhe ato neutrale iu pershtaten pothuajse te gjitha vajzave , por aplikimi i tyre ne buze te patrajtuara , behet pak i veshtire . Ne instagram mund te keni pare beauty bloggere dhe mund te keni menduar “Nuk do te arrij kurre ti kem buzet kaq te buta dhe perfekte“, po shkruaj sot kete artikull per t’ju treguar se mundeni !
Keto jane 4 truket qe cdo vajze duhet ti pershtasi ne rutinen e saj te perditeshme , per te pasur buze perfekte !

1.Hidratohu !
Menyra me e mire per t'i mbajtur buzet e plota dhe te hidratuara eshte te pini sa me shume uje ! Nje truk per te qendruar edhe me shume e hidratuar eshte te hani tre deri ne kater kastraveca ne dite dhe te pini uje kokosi. Sigurisht , mund ti miksoni te dyja . Ky trukt faktikisht eshte me hidratues se pirja e ujit te zakonshem .

1517765859461

2. Beni buzet me scrub !
Buzet tuaja kerkojne te njejtin kujdes , si te fytyres juaj . Truku im eshte qe scrub-in e buzeve e krijoj vete , vetem me dy produkte super natyral dhe organike : Sheqer kaf dhe Vaj ulliri.
Ju duhet vetem nje luge caji nga secila prej produkteve te permendura dhe jeni gati te scrub-oheni !
Aplikojeni miksimin ne buze te pastra dhe pastroheni me uje pasi ta keni lene per disa minuta ne buze .

3. Perdor krem buzesh !
Sic e permenda dhe ne keshillen e mesiperme , buzet tuaja kerkojne te njejtin kujdes si te fytyres tuaj prandaj , buzet tuaja kane nevoje per krem buzesh rregullisht. Nese keni nevoj per nje hidratim me te thelle te buzeve , perdorni Vaseline ! Nje truk shume i rendesishem : mundohuni te perdorni nje balm buzes I cili te permbaje SPF . Buzet mund te digjen si i gjithe trupi dhe fytyra

4. Vajrat esenciale
Vajrat esencial , me te drejte , po zevendesojne nje sasi te konsiderueshme te produkteve me te rendomta pasi jane natyrale dhe kane benefite me efikase . Per ti bere buzet me te buta une aplikoj vaj menteje ose e miksoj me balmin tim te buzeve.
E keni parasysh ate ndjesine freskuese por gjithashtu te cuditeshme kur vendosni nje shkelqyes buzesh i cili ka efekt fryres ? Arsyeja eshte mentja ! Perdorimi i vajit te mentes jep te njejtin efekt , por pak me shume hidratim .

Lexohemi te enjten , Sara !

Horoskop