Turizmi / 28 Gusht 2013, 15:58

Të vishesh bukur kur udhëton

Ky është sezoni ideal për të udhëtuar dhe gjatë udhëtimit tuaj nuk ju ndalon asgjë të visheni bukur.

Përdorni një stil të thjeshtë. Mund të visheni me të zeza, por mund ta thyeni me ndonjë bezhë apo rozë.

Vishni çorape! Vetëm nëse është verë dhe do të udhëtoni me sandale përjashtohen, ndërsa në të gjitha rastet duhen veshur. Ju mund të zgjidhni të vishni atlete dhe kështu çorapet janë të nevojshme.

Harrojini gjërat me zinxhirë apo me shumë kopsa. Çelësi është të visheni thjeshtë. Harrojini këpucët shumë të shtrënguara dhe veshjet e rënda, kështu ju do të keni rehat gjatë udhëtimit tuaj.

Minimizoni bizhuteritë. Ose vendosni vathë të rëndë, apo disa byzylykë, minimizoni aksesorët tuaj. Gjithsesi juve do ju duhet t’i hiqni e t’i vendosni sërish kur të bëni chek-in.

Vishni xhinset e tua të rehatshme, preferohen të jenë në ngjyrë të errët, duke i kombinuar me një triko apo xhaketë sportive të rehatshme. Zakonisht është freskët në avion, kështu mbani një xhaketë apo bluzë në çantën tuaj të dorës, apo në dorë.

Horoskop