Binjakët 8 Janar 2019

Mujor GUSHT

Binjakët

Ky muaj do të jetë i mbushur me mendime dhe zbulime të çuditshme. Gjithçka nis me një mundësi të fuqishme për të ndjekur intuitën. E teksa Marsi agresiv bashkohet me Uranin e paparashikuar më datë 1, do të zbuloni disa të fshehta që do t’ju befasojnë. Mos u tregoni impulsiv me informacionet që do të mësoni, sepse gjithçka do trajtuar me delikatesë. Këtë muaj do të ndiheni më impulsivë. Mërkuri, planeti juaj sundues ju inkurajon që të arsyetoni me dashuri dhe mirësi.  Bëjini të afërmit tuaj të ndihen më të dashur brenda familjes. Pas datës 11, edhe jeta juaj sociale do të jetë më emocionuese. Do të keni frymëzimin për t’u përfshirë në biseda flirtuese dhe të bëni plane me miqtë, të cilët do të donin të kalonin më shumë kohë me ju. Hëna e plotë në Ujor më datë 11 do t’ju shtyjë të jini më mendjehapur dhe të kërkoni aventura. Mos u mërzitni me detajet e vogla. Mërkuri do t’ju mësojnë se si të falni dikë dhe mos harroni se të falësh do të thotë të mos lejosh dramat e tjetrit të bëhen pjesë e jetës suaj. Marsi agresiv do të futet në shenjën e Binjakëve më datë 20 dhe një ndjesi nxitimi dhe padurimi do t’ju karakterizojë. Përdoreni energjinë për të shtuar vetëbesimin. Pas datës 25 do ta keni më të lehtë të shpreheni. Shpesh ndjeni nevojën që t’jua përsërisin se ju duan shumë. Lëreni mënjanë imazhin e prestigjit që krijoni kot në kokën tuaj dhe përqendrohuni më shumë te suksesi juaj i brendshëm.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor