Menu vere 25 Maj 2020

Patëllxhanë të mbushur me proshutë dhe djathë Mozzarella

Menu vere

Pe?rbe?re?sit pe?r 4-5 persona: 
2 pate?llxhane? te? me?dhenj 
150 g proshute? krudo ne? feta te? holla 
200 g Mozzarella (ose djathe? pice) 
3 luge? djathe? Parmigiano i grire? ose djathe? kaçkavall me cile?si 
250 g salce? domatesh me copa 
1 luge? vaj ulliri (na duhet pe?r salce?n)
vaj kikiriku ose luledielli pe?r te? skuqur pate?llxhane?t
1/2 luge? e voge?l sheqer 
kripe? e piper sipas de?shire?s
pak borzilok

Pe?rgatitja:
1. Pate?llxhane?t i presim pe?r se? gjati ne? feta te? trasha 1 cm. I spe?rkasim me kripe? te? ime?t nga te? dyja ane?t dhe i le?me? pe?r 30 minuta ne? kullese?n e makaronave me nje? peshe? sipe?r, qe? te? humbin le?ngun e hidhur. Salce?n e domateve e pe?rziejme? me sheqerin, vajin e ullirit dhe pak kripe? ne? nje? tas. E le?me? me?njane?.
2. Pas ke?saj kohe ndezim furre?n ne? temperature?n 250° C dhe presim djathin Mozzarella ne? feta te? holla e te? ngushta. Shpe?lajme? me uje? pate?llxhane?t dhe i thajme? me nje? pecete? te? paste?r.
3. Skuqim pate?llxhane?t ne? nje? tigan me pak vaj, ne? zjarr te? ngadalte?. I heqim dhe i vendosim ne? nje? pjate? me lete?r thithe?se kuzhine.
4. Ne? çdo fete? pate?llxhani vendosim nje? fete? proshute?, nje? cope? djathi Mozzarella dhe i rrotullojme? si role. U vendosim nga nje? kruajte?se dhe?mbe?sh qe? te? ruajne? forme?n.
I vendosim rolete? ne? nje? tave?, u shpe?rndajme? sipe?r salce?n e domateve si dhe djathin e grire?. I ve?me? te? piqen ne? furre? pe?r 15/20 minuta, derisa te? shohim qe? djathi e?shte? shkrire?.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor