Kuzhina / 6 Korrik 2020, 16:23

Sallata me ton më e shijshme që keni provuar; vetëm për 2 minuta

Sallata me ton më e shijshme që keni provuar; vetëm për 2

Me perime, ton dhe kaperi, kjo është një ndër sallatat më të shpejta dhe më të mira që keni provuar, me shije tipike mesdhetare. Shihni videorecetën dhe përgatiteni për dy minuta:

Përbërësit:

 1 kupë bizele të ziera

1 kupë misër i zier

1 kupë fasule të kuqe të ziera

2 kuti Ton natyral

1 lugë kaperi

½ qepë e kuqe

Kripë

Piper

Vaj ulliri

Grijmë imët qepët dhe e përziejmë të gjitha perimet e ziera në tas, e rregullojmë shijen me kripë, piper dhe vaj ulliri. E vendosim të ftohet në frigorifer dhe e shijojmë të freskët.

 

Horoskop