Menu vjeshte 17 Korrik 2020

Supë me Shafran Indie

Menu vjeshte

E lehtë dhe mjaft e këndshme kjo supë mbart gjithë vlerat e shkëlqyera të një erëze siç është Shafrani i Indisë. Shihni videorecetën dhe mësoni si përgatitet:

Përbërësit:

1 qepë

4 Patate

Piper i zi

Kripë

Vaj ulliri

Sherebelë

500 ml Qumësht

1 lugë çaji shafran indie

2 lugë Parmigiano

Kaurdisim në tenxhere me pak vaj ulliri dhe gjalpë degët e sherebelës, qepën dhe patatet.. Rregullojmë shijen me kripë, piper, shtojmë lëng perimesh dhe qumësht. I ziejmë derisa të zbuten plotësisht, heqim degën e sherebelës dhe e bluajmë me blender pasi kemi shtuar shafranin e indisë dhe djathin parmigiano. E shërbejmë me vaj ulliri, djathë dhe pak shafran.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor