Kuzhina / 13 Gusht 2020, 15:47

Role kulaçi të mbushura me djathë, domate dhe ullinj

Role kulaçi të mbushura me djathë, domate dhe ullinj

Përbërësit:

500 g miell
300 g salce? kosi
1 vezë
Kripe?
1 luge? e voge?l fryre?s
1 luge? vaj ulliri

Pe?r mbushjen: domate te? pjekura me hudhra, borzilok, vaj ulliri dhe piper te? zi si dhe ullinj, djathe? i bardhe? dhe borzilok i freske?t. 

Ne? tave? pjekim pe?r 20 minuta domatet me te? gjithe? pe?rbe?re?sit si me? lart dhe i ftohim. 

Formojme? brumin e kulaçit dhe e hapim pete? me trashe?si 1/2 cm, e mbushim me domatet e pjekura, ullinj, borzilok dhe djathe?. E mbledhim role dhe e presim ne? feta me trashe?si 1 cm. I rradhisim ne? tave? dhe i pjekim pe?r 25 minuta me temperature? 200 grade?. 

Nga: @papare_thebeautyofsmallthings

Horoskop