Make up 17 Gusht 2020

Hiqni puçrrat duke fjetur, përbërësi magjik që do të zgjidhë problemin e çdo gruaje

Make up

Puçrrat janë dukuria më e pakëndshme për shumicën e njerëzve, pasi janë të bezdisshme, të përditshme dhe aspak tërheqëse.
Sidoqoftë, rastet nuk janë të rralla ku trajtimet e shtrenjta nuk e zgjidhin këtë problem.

Por, fatmirësisht ekziston një mënyrë natyrale përmes së cilës mund t’i hiqni puçrrat brenda natës.

E kemi fjalën për metodën me aspirinë.

Përgatitni një pastë me tableta të shtypura të aspirinës dhe me ca pika ujë. Pastën aplikojeni në zonën e infektuar dhe e lini ashtu për disa minuta.

Pas disa minutave e pastroni fytyrën, ose, nëse dëshironi rezultate më të mira, mbajeni pastën tërë natën. Aspirina ka veti antipezmatuese dhe ekspertët thonë se mund t’i heqë puçrrat.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor