Specialistët Living / 29 Tetor 2020, 15:20

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt nuk duhet t'i mungojnë këto modele

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

“ Kapela dhe parfumi tek një femër bëjnë diferencën për të përfaqësuar veten sa më elegante, shik e me më shumë shije. Ka një teknikë si për ta krijuar, ashtu edhe për ta mbajtur. Një kapele balancon përmasat e fytyrës. Është si arkitektura apo matematika. Ajo është aksesori më i bukur për një femër nëse guxon ta përdori në veshjet e saj: në jetën e përditshme apo në mbrëmjet elegante, sepse ato janë në forma të ndryshme që i përshtaten çdo aktiviteti që një femër përfaqëson “ – thotë stilistja Mimi Memiaj. Kapelat janë dashuritë e saj të vogla që në nisin që nga format klasike, si royal casques, cloche, chapeline, borsalino si dhe kapela fashion. Secila prej tyre, është e personalizuar dhe zbukuruar me aksesorë unikë. Në këtë editorial ajo na njeh jo vetëm më këtë aksesorë pa kohë, por dhe me një pjesë të koleksionit të saj të palltove dimërore. Ky dimër shton ajo do ketë plot ngjyra, që do i japin femrës shkëlqimin e duhur.

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Kur vjeshta pushton trupin tënd

Palltoja dhe kapela : Mimi Memiaj Style

“ Luksi duhet të jetë i rehatshëm, ndryshe nuk quhet luks ” Coco Chanel

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Coco Chanel është e para që hapi atelienë e kapelave në Paris. Ajo ishte një model frymëzimi për të gjitha femrat e asaj epoke.

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Fuqia e flirtit. Tërheqëse dhe të pafajshme në të njëjtën kohë.

Kapelat : Mimi Memiaj Style

Veshjet : Mango – Fashion Group Albania – TEG

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Trendi i këtij sezoni janë kapelat boat që në gjuhën profesionale njihen si kapelat e milionerëve.

Kapela : Mimi Memiaj Style

Veshja : Mango – Fashion Group Albania – TEG

Për femrat kapela nuk është thjesht një aksesor, por një dëshirë femërore e lidhur me imazhin që krijon, larg të përgjithshmes dhe e përdorshme në çdo rast. Elegante e unike ajo është ikonë e stilit pa kohë e përdorur që nga njerëzit e thjeshtë e deri tek familjet mbretërore, të cilët e kanë një detaj të pandashëm të tyren.

Magjia e kapeleve që e bën vjeshtën më të bukur; Askujt

Klas dhe elegancë në stilin vintage

Kapelat : Mimi Memiaj Style

Veshjet : Mango – Fashion Group Albania – TEG

Kapelat kanë forma dhe ngjyra nga më të ndryshmet. Më shumë sesa një aksesor ajo është një art, që i fal pamjes sonë më shumë prezencë dhe elegancë, duke e bërë më të veçantë dhe më tërheqëse.

Nga : Santana Çomora

Fotografia : Edvina Meta

Fashion Stylist : Ori Kamberi

Grimi : Nina Myftaraj

Modele : Ursula Kovaci

              Artemisa Kusi

              Naira Qato ( Grace Models Albania )

Kapelet & palltot : Mimi Memiaj

Veshjet e tjera : Mango - Fashion Group Albania – TEG

Horoskop