Kuzhina / 25 Dhjetor 2020, 11:55

Sallata që zbukuron drekën e Krishtlindjeve

Sallata që zbukuron drekën e Krishtlindjeve

Një sllatë e bukur për t’u parë sepse është e kompozuar me ngjyrat e Krishtlindjeve, është e shijshme dhe bashkon disa shije. Sallata e Krishtlindjeve me arra dhe kokrra shege ëshë perfekte si anipastë ose sallatë për pjata me bazë peshku ose mishi. Nuk duhet t’ju mungojë as në natën e ndërrimit të viteve si fatsjellëse për vitin e ri.

Përbërësit:

100 gr sallatë valeriane

Gjysmë shege

10 arra

3 lugë vaj ulliri e.v

Përgatitja:

Lani me kujdes sallatën valeriane, edhe në rast se e blini në qese në frigorifer.

Ndani shegën në kokrra.

Qëroni arrat

Bashkoni përbërësit në një enë të madhe: si fillim sallatën, pastaj shegën dhe në fund thelpinjtë e arrës

Shtoni pak vaj ulliri, përziejeni sallatën dhe kujdesuni që të jenë të dukshme të tre ngjyrat e Krishtlindjeve

Horoskop