Menu vjeshte 17 Tetor 2021

Menu vjeshte: Supë me kungull nga Living

Menu vjeshte

Përbërësit e supës:

·        1 qepë,

·        2 thelpinj hudhra,

·        1 kungull mesatar,

·        100 ml pana,

·        1 tufë kopër, kripë e piper sipas dëshirës.

Përgatitja:

Skuqim qepën e grirë hollë në gjalpë derisa të zbutet, pastaj shtojmë kungullin e prerë në copa dhe hudhrat e grira dhe i lëmë në zjarr të ngadaltë duke e përzierë vazhdimisht. Shtojmë kripë, piper, kopër dhe 1 gotë uji dhe e përziejmë me mikser deri sa të përftojmë një masë kremoze. E lëmë sërish të ziejë për 5 minuta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor