Bukuria 21 Dhjetor 2021

Maska perfekte për fytyrën e bërë në shtëpi; Për hidratim, njolla kafe dhe akne

Bukuria

Maska për fytyrën me banane

Bananet janë të mbushura me përbërës të shkëlqyer për lëkurë të shkëlqyer: vitaminë A për të zbehur njollat ​​kafe ​ dhe për të zbutur lëkurën e ashpër, vitaminë B për të reduktuar thatësinë, vitaminë E për të reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe kalium për të hidratuar në thellësi.

 Kështu, ky  fryt është i mirë për një maskë natyrale, të bërë në shtëpi, e cila e lë lëkurën të duket dhe ndjehet më e butë.

Përgatitja: Përzieni një banane të pjekur me madhësi mesatare në një pastë të lëmuar, më pas aplikojeni butësisht në fytyrë dhe qafë. Lëreni të qëndrojë për 10 deri në 20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Ose përzieni 1/4 filxhan kos të thjeshtë, 2 lugë mjaltë (një ilaç natyral për aknet) dhe një banane mesatare.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor