Mirëqenie / 29 Dhjetor 2021, 14:52

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

Nga ana ime, unë si “Cryptic” do t'ju drejtoj për të bërë një rizbulim të vërtetë. Unë do t'ju mundësoj të rizbuloni shqisën më të fuqishme dhe më pak të shfrytëzuar, shqisën e nuhatjes. Nga ana juaj, do t'ju duhet të lini veten të udhëhiqeni. Si? Duke marrë frymë thellë. Dhe pastaj vetëm të prisni. Do të jetë si të ktheheni pas në kohë për t'u afruar me fillimet tuaja. Duke përdorur shqisën tuaj të nuhatjes, do të mësoni jo vetëm të mbani mend dhe të njihni, por edhe të kuptoni më mirë anët e vetes tuaj që deri më tani ishin fshehur…nga ti.

Do të kuptoni, hap pas hapi, se parfumet tona kanë shumë më tepër. Lumturia e përjetimit të botës në maksimum. Kënaqësia e udhëtimit përmes notave të aromave nga e kaluara që janë rizbuluar, me njohuri dhe njohuri të njëpasnjëshme, për të tashmen.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

SAHRAA  nga Fragrance du Bois

Nxit menjëherë misterin dhe madhështinë e shkretëtirës. Është krijuar pikërisht për shijet e sofistikuara të njohësve të Orientit dhe adhuruesve me shije të dallueshme nga gjithë të tjerët.

Pjesa e sipërme e bukur e luleve dhe notat e zemrës së qitros, trëndafilit , barbarozës dhe jaseminit, krijojnë një simfoni që përzihet butësisht në notat bazë të paçulit, piperit të zi, drurit të sandalit, shafranit, vaniljes, qelibarit dhe Oud 100% të pastër organik.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

GLAMOUR nga M.Micallef

Me një “silage” për t’u admiruar, që zbulon një ekuilibër delikat të notave frutoze dhe pikante. Glamour është një parfum oriental me nota të shafranit, kanellës, kashmirit, myshkut dhe bazës drusore.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

OUD IMPERIAL nga Perris Monte Carlo

E shoqërojnë notat e errëta dhe të arta të mandarinës, temjanit, papirusit, paçulit, laudanit, kedrit, vetiverit, thuprës dhe drurit të sandalit. Megjithatë, vetëm poshtë tyre, një aromë e errët drusore lëshon të gjitha fuqitë e saj mistike të joshjes.

Në shkallët lëvizëse në metronë e qytetit ose në katin e fundit të një rrokaqielli, zbulon praninë e dikujt që kupton dhe kontrollon pasionet e veta.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

JARDIN SECRET nga Houbigant Paris

Fragrancë florale, Quelques Fleurs Jardin Secret është interpretimi i aromës për buqetën me shumë lule. Një aromë që kap në mënyrë të përsosur mitin e një brezi. Parfumi është për të gjitha moshat dhe për të gjitha gratë që duan një aromë unike. Bergamot, narcissus dhe paçuli janë sinonim i bukurisë tokësore dhe magjepsja jo-konvencionale transformohet me një vrull lulesh me bazë agrumesh.

Jo më kot, ky parfum ishte përzgjedhja e parë e Princeshë Dianës që nga dita e dasmës dhe në vazhdim.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

YTZMA nga Royal Crown

Një aromë sensuale që rritet në intensitet, aq më shumë përbërësit evoluojnë me nxehtësinë e lëkurës. Përfundimi është në një kontrast aromatik shumëplanësh që përfundon në një përrallë orientale.

Ytzma, interpretimi i ndritshëm dhe bashkëkohor i aromës klasike” Chypre”, i krijuar për të formuar një urë lidhëse midis ekuilibrit të përsosur të arrës moskat, qelibarit dhe notës më të pastër drusore, Agar.

Ka kaluar një kohë e gjatë qëkur një aromë ka nxjerrë një shkëlqim të tillë të stilit “vintage”.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

BOIS SIKAR nga Atelier Des Ors

Një parfum shumë i guximshëm, i sofistikuar, i tymosur. Bois Sikar është një aromë magjepsëse duhani me tonalitete të forta drusore që rrotullohen kundër avujve marramendës. Karakteri unik, i tymosur dhe i ngrohur me aromën e një Whiskey skocez është prezent për të krijuar thelbin e Bois Sikar. Këto aspekte të varësisë ndërthuren me gjethet e kedrit duke krijuar një aromë intensivisht dehëse.

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

CUIR KORA nga L’orchestre Parfum

E egër, drusore, pikante, Cuir Kora është një mirazh lëkure mangoje, e vendosur mbi një buqetë me erëza.

E pamundur t’i rezistosh nuhatjes pasardhëse. E fortë dhe sensuale, diellore, kaq problematike".

Ti dhe unë duhet të bëjmë një marrëveshje

AMBER SAPPHIRE nga Boadicea The Victorious

Parfumi perfekt për individin që udhëton mirë. I pajisur me një ngrohtësi kremoze plot sofistikim dhe stil, Amber Sapphire është aristokratik pa qenë i përmbajtur. Tharja e butë e drurit së bashku me nuancën e saj të erëzave dhe rumit, i japin totalisht personalitetin kësaj fragrance. Një përzgjedhje ekzotike dhe emocionuese që shkëlqen dhe mbizotëron ambientin rreth teje.

Horoskop