Floket 6 Shkurt 2022

Bashkoni limon dhe piper të zi për flokë të trashë dhe të plotë si kurrë më parë

Floket

Piperi i zi dhe limoni janë të njohura për shtimin e volumit dhe gjatësisë së flokëve.

Përbërësit:

1 lugë çaji piper i zi pluhur


1 lugë çaji lëng limoni 

Pak pika vaj ulliri

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku derisa të përftoni një pastë të trashë. Masën e përftuar aplikojeni mbi lëkurën e kokës dhe lëreni të veprojë për 15-20 minuta. Në fund shpëlajini flokët me ujë të vakët dhe lajini me shampo të butë. 

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor