Modë / 1 Mars 2022, 16:46

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina Jolie

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Për shumë njerëz, Angelina Jolie është shumë më tepër sesa thjesht një aktore e talentuar. Të gjitha gjërat që ajo bën për të ndryshuar botën për mirë po dëshmojnë se ajo ka vërtet një zemër prej ari. Por përveç angazhimit të saj vetëmohues ndaj filantropisë, kjo grua e mrekullueshme na ka dhënë disa mësime stili. Pavarësisht nëse do të shkojë në Academy Aëards ose thjesht po del në rrugë për të blerë disa sende ushqimore, ajo gjithmonë duket e mrekullueshme dhe të gjithë i kanë dytë tek ajo.

Angelina Jolie shpesh vesh këpucë ngjyrë nude, gjë që i bën këmbët e saj të duken më të gjata.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Angelina Jolie shpesh zgjedh këpucë në nuanca nude, qofshin ato këpucë ngjyrë bezhë me taka të larta që i kombinon me fustane mbrëmjeje apo pantofla të rehatshme ngjyrë bezhë që mban gjatë pushimeve. Truku është i thjeshtë por edhe gjenial: këpucët nude i bëjnë këmbët tuaja të duken më të gjata, duke u përzier me ngjyrën e lëkurës tuaj. Për ta bërë atë të funksionojë, kërkoni këpucë të që është më afër tonit natyral të lëkurës tuaj.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Ajo preferon veshje të zeza, të bardha dhe pastel.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Sekreti tjetër i Jolie për të qenë e veshur më mirë në çdo rast është ngjyra e rrobave që ajo vesh. E shohim rrallë të veshur me ngjyra të ndezura dhe të ngopura. Më shpesh, ajo është e veshur klasike me bardh e zi ose me ngjyra gri, bezhë dhe pastel. Këto ngjyra nxjerrin në pah bukurinë natyrale të Jolie dhe e ndihmojnë atë të duket e veshur siç duhet në çdo rrethanë.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Angelina e di se çfarë do të thotë "veshje pushteti".

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Angelina Jolie është një frymëzim i fundit kur bëhet fjalë për veshjen me pushtet, dhe kjo është veshja në një mënyrë që ndihmon një grua të vendosë autoritetin e saj në sferat e biznesit, profesionale dhe politike të jetës. Jolie di si të lërë përshtypjen e duhur në botën e pushtetit, politikës dhe biznesit. Për të arritur qëllimet e saj, ajo vesh funde dhe kostume elegante, duke i shoqëruar me aksesorë minimalistë. Ajo shpesh zgjedh këtë stil edhe për eventet e tapetit të kuq, duke ndërruar xhaketat klasike me bluzat tërheqëse prej mëndafshi.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Ajo gjen grimin që i përshtatet më së miri

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Teknikat e preferuara të grimit të Angelina Jolie janë një eyeliner me bisht të hollë, ton sysh të lehtë, qerpikë tepër të gjatë dhe lëkurë të shëndetshme me shkëlqim. Kur bëhet fjalë për buzëkuqin, ngjyrat e saj karakteristike janë e kuqja , rozë e ndezur dhe koral. Kombinimi i lëkurës me shkëlqim, buzëve të kuqe, syve “smokey” dhe flokëve pak të dredhur përbëjnë stilin ikonik të Jolie dhe e kthejnë atë në një spektakël kudo që shkon.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Ajo përdor bizhuteri për të theksuar tiparet e saj elegante.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Në jetën e përditshme dhe për ngjarjet e biznesit, Jolie pëlqen të mbajë vathë elegantë dhe minimalistë, por kur bëhet fjalë për daljet e saj në tapetin e kuq, asaj i pëlqen të tërheqë vëmendjen me diçka vërtet mbresëlënëse. Për të shoqëruar fustanet e saj të mbrëmjes, ajo shpesh zgjedh vathët e zgjatur që i nxjerrin në pah formën e syve dhe e bëjnë qafën të duket edhe më e gjatë. Në vitin 2009, aktorja mahniti turmën kur vendosi vathë gjigantë smeraldi në formë dardhe për Oscars.

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Por kjo nuk ishte e vetmja herë që zgjedhja e aksesorëve të Jolie ka bërë shumë bujë. Në vitin 2021, aktorja tërhoqi vëmendjen kur u shfaq në tapetin e kuq e veshur me një aksesor të pazakontë - një aksesor për mjekrën.

Ajo gjen fustanet perfekte për mbrëmje

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

"Një perëndeshë greke" është ndoshta metafora që mund të përshkruajë stilin e preferuar të fustanit të Jolie në tapetin e kuq. Aktorja shpesh shkon me fustane të gjatë që e bëjnë siluetën e saj të duket edhe më e hollë. Këto janë fustane me bel perandori, fustane me një sup me palosje të lidhura në bel, fustane me veshje të tejdukshme byrynxhyk dhe fustane të zbukuruar me kristale dhe gurë. Nëse shikojmë pamjet e Jolie në tapetin e kuq gjatë viteve, do të shohim një larmi të madhe pëlhurash dhe ngjyrash, por gjithmonë e karakterizuar nga një siluetë e "perëndeshave greke".

6 mësime stili të mrekullueshme që kemi marrë nga Angelina

Horoskop