Tendencat e fundit te modes 29 Mars 2022

T'i bëjmë thonjtë si VIP-at, ngjyrat dhe modelet për pranverën 2022

Tendencat e fundit te modes

 

1) Manikyr pranveror: me lule, si Jennifer Lopez

Në thonjtë e pranverës 2022 nuk mungojnë arti i thonjve me lule. Dhe jo vetëm për të rejat, por edhe për gratë në moshë. Modelin po e bën trend Jennifer Lopez.

Këngëtarja dhe aktorja, gjithmonë e para për të përqafuar tendencat, nuk ka humbur rastin të nxjerrë në pah thonjtë me lule. Një përzierje petalesh rozë, të verdhë dhe portokalli, padyshim në sinkron me sezonin. Një trend ka lulëzuar edhe në Instagram: ju vetëm duhet të zgjidhni përbërjen e "buqetës" tuaj ideale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ???????????? ???????????????????????? Nails (@tombachik)

2) Manikyr "french": po, mjafton të jetë shumë i gjallë

Manikyri "french" mbetet modeli klasik që mund të rezistojë e të përshtatet në çdo sezon.  Modeli i ideuar në 1978 nga Jeff Pink po evoluon në grafika të reja, të tilla si ato që shihen në duart e Blake Lively në Javën e fundit të Modës në Nju Jork.

Nuk mungojnë nuancat më të gjalla. Si një alternativë ndaj versionit me ngjyra të plota, drita jeshile i jepet edhe një ngjyre të vetme: nga roza e ëmbël në jeshile, në blu siç propozohet nga artistja britanike e thonjve e yjeve botërore.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland)

3) Thonj pranvere me ngjyrë karamele

Në botën makro të Instagramit bien në sy edhe “thonjtë pudër”, pra thonjtë që eksplorojnë paletën e rozës, veçanërisht ato shumë të lehta dhe me pluhur. Këto janë modele klasike të shkëlqyera sezonale, të ofruara edhe nga koleksionet e reja të manikyrave që sapo kanë dalë në treg.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JINsoon (@jinsoon)

Nga rozë në ngjyrë vjollce, nuancat e thonjve për pranverën 2022

Markat më të njohura botërore sugjerojnë ngjyrat rozë dhe ngjyrë pjeshke shumë të lehtë për këtë sezon.

Edhe ngjyrat neutrale mbeten gjithashtu trend.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor