Ëmbëlsira 5 Prill 2022

Cheesecake me Nutella dhe lajthi

Ëmbëlsira

Përbërësit: 200 g biskota (Petit Beurre), 70 g gjalpë, 400 g nutella dhe 500 g krem djathi.

Përgatitja: Biskotat i grijmë plotësisht. Shkrijmë gjalpin dhe i bashkojmë bashkë. Masën e hedhim në një formë me hapje dhe e ngjeshim mirë me fundin e gotës ose me duar. E lëmë të pushojë në frigorifer për afërsisht 30 minuta. Rrahim kremin e djathit me Nutella-n. Pasi të përftohet një masë kompakte e shtojmë mbi formën me biskota. E lëmë të pushojë në frigorifer për të paktën 4 orë. (Rekomandoj të pëgatitet një natë më parë). E dekorojmë me lajthi të pjekura sipas dëshirës. JU BËFTË MIRË!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor