Modë / 13 Prill 2022, 10:58

Modeli dhe ngjyra e flokëve të Bella Hadid janë trendi i momentit

Modeli dhe ngjyra e flokëve të Bella Hadid janë trendi i momentit

Në pritje të ideve të reja për flokët e pranverës, Bella Hadid rikthen pamjen sportive në kopertinën e revistës Pop. Një prerje me dy shtresa në nuancat bionde luleshtrydhe, perfekte për pranverën 2022.

Kur ndryshon stina, frymëzimet e reja për ngjyrën e flokëve janë urgjente, dhe këtë me sa duket supermodelja 25-vjeçare e di mirë, pasi i pëlqen të eksperimentojë me tharëse flokësh dhe furça, por edhe me paruke me ngjyra. Një strategji e mirë për të gjetur ide? Është udhëtimi në kohë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella ???? (@bellahadid)

Në postimin e saj të fundit, motra e Gigi Hadid ka publikuar një foto të bërë nga Alana O’Herlihy për kopertinën e Shtatorit 2021 të Revistës Pop. Me xhaketën ngjyrë jargavan nga Miu Miu dhe flokët xhenxhefil që bëjnë kontrastin perfekt.

Pamja e flokëve në fjalë - e gjatë dhe e shkallëzuar në dy nivele në bjonde luleshtrydhe - është vite dritë larg modeleve të paharrueshme të flokëve të Bella-s në Festivalin e Filmit në Venecia dhe në Met Gala-n e fundit.Prerja, e krijuar nga stilistja Evanie Frausto, ndoshta me paruke, është frymëzuar nga dukjet e koleksionit Prada Fall 2017 të krijuar nga Guido Palau.

Nga ana tjetër, efekti grafik i flokëve shumë të gjatë dhe me pllaka mbetet i njëjtë, gjë që kërkon flokë të kuq me dy shtresa të qarta me shkallë në nivelin e mjekrës dhe shpatullave.

I fortë është edhe grimi që përputhet, i cili të kujton Faster Pussycat të viteve '60. Me sytë të lyer shumë të zinj dhe të hijezuar dhe me  vetullat e një gruaje fatale. Ndërsa për buzët zgjedhja është një shkëlqyes.

Horoskop