Probleme te perditshme 15 Prill 2022

2 shenjat që tregojnë se ju nuk po vishni sutienat e duhura, ja si ndikojnë në gjendjen tuaj

Probleme te perditshme

Shumë femra ende gabojnë në blerjen e reçipetave pasi veç masës së kupës nuk dinë përmasat e shpinës dhe kraharorit. Ndoshta nuk e dinit, por gjoksi duhet të matet një herë në vit, pasi shtimi dhe rënia nga pesha reflektohet dhe në këtë pjesë të trupit.

Kur ju vishni reçipetat e duhura, gjoksi rri i ngritur, shtati duket më i gjatë e beli bëhet më i dallueshëm.  Dhimbje shpine, shtrëngimi rreth gjoksit dhe vështirësi në frymëmarrje: të gjitha këto janë shenja të reçipetave të papërshtatshme. Por, si ta kuptoni që problemi gjendet realisht tek ato?

Lëkura juaj është e irrituar

Sutienat e ngushta mund të shkaktojnë një mori problemesh të lëkurës, përfshirë folikulitin, dermatitin dhe skuqjen.

Mund të keni refluks

Veshjet e ngushta mund të rrisin presionin intra-abdominal deri në atë pikë sa mund të përjetoni refluks acidi. Ky i fundit është një nga çrregullimet më të zakonshme të aparatit tretës.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor