Menu për festa 16 Prill 2022

SUPA E PARAJSËS - ide për menunë e Pashkës

Menu për festa

Recetë shumë e vjetër e Emilia Romanjës, e trashëguar brez pas brezi nga gjyshet, tipike për Pashkën (por jo vetëm). Në fakt, ngjan shumë me supën stracciatella romana. Është e lehtë, ka shije delikate dhe mund të pasurohet sipas dëshirës me aroma të ndryshme.

PËRBËRËSIT:

• 1 kokërr vezë

• 20 g djathë Parmigiano-Reggiano i grirë

• 20 g bukë e thekur, e grirë

• pak kripë e arrë moskat

• 250 ml lëng mishi i përgatitur në shtëpi me kocka dhe perime ose lëng i gatshëm.

PËRGATITJA:

1. Vëmë tenxheren me lëngun e mishit të marrë valë.

2. Në një tas përziejmë me pirun vezët, derisa të përftojmë një masë homogjene, shtojmë djathin dhe bukën e thekur të grirë, kripë e arrë moskat sipas dëshirës. Marrim një garuzhde lëng të valuar, e hedhim në tasin ku kemi përzierjen dhe pasi
ta përziejmë mirë, e hedhim të gjithë masën në tenxhere, ndërkohë që e kaurdisim pa ndërprerje me lugë druri. E lëmë në zjarr 1 ose 2 minuta dhe
e heqim menjëherë. E shërbejmë me pak gjalpë të Tretur sipër.

KOHA E PËRGATITJES: 10 MIN

KOHA E ZIERJES: 20 MIN

SHËRBEHET PËR PERSON: 1

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor