Modë 25 Prill 2022

Kjo është ngjyra më në modë e sezonit dhe mund të guxoni ta kombinoni me ...

Modë

Ngjyra vjollcë e ndezur është një ngjyrë e gjallë, intensive që shkon mirë me të gjitha momentet e ditës dhe me çdo lloj lëkure! Në fakt, duke qenë kaq e shndritshme, duket shumë mirë si në lëkurën shumë të hapur ashtu edhe në atë shumë të errët. Të vishni një element në këtë ngjyrë, qoftë në aksesor, në fustan apo në gjithë veshjen, do t'ju bëjë më të shndritshëm dhe më të freskët!

E ndritshme, eklektike, krijuese: vjollca është ngjyra e krijimtarisë dhe mbajtja e saj në një ton të ndezur do t'ju bëjë të shkëlqeni! Një kostum me xhaketë sportive dhe pantallona elegante, por edhe një xhaketë sportive mbi xhinse dhe atlete të bardha do t'ju japin një pamje sportive por në të njëjtën kohë shik që mund ta shfaqni edhe në një pamje të përditshme. Mjafton ta provoni dhe të luani me nuancat e ndryshme të kësaj ngjyre të jashtëzakonshme!

Vjollcë dhe jeshile: kombinimi i duhur

Deri para disa vitesh do të habiteshim përballë një kombinimi kaq të guximshëm dhe ndoshta edhe pak të rrezikshëm, megjithatë është kombinimi perfekt për këtë pranverë 2022! Kombinimi i një veshjeje vjollcë dhe një aksesor jeshil është perfekt (por mund ta përmbysni për të pasur të njëjtin efekt ndriçues) ose mund t'i përzieni të dyja ngjyrat drejtpërdrejt në veshje.

Grim dhe më shumë!

Vjollca është futur edhe botën e kozmetikës: nga buzëkuqët, manikyrët, rimelët e syve dhe ngjyra e flokëve! Është një ngjyrë me të vërtetë e gjithanshme, duket e mrekullueshme si për biondet ashtu edhe për brunet, ato me lëkurë me ngjyrë të hapur dhe të errët, si për ato me sy të hapur ashtu edhe për ato me sy të errët! Mbetet vetëm ta provoni!

Eksperimentet

Vjollca, duke qenë një ngjyrë kaq interesante, i përshtatet edhe eksperimentimit. Mos u frikësoni, është me të vërtetë ngjyra e vitit dhe nëse jeni të varur nga moda, thjesht nuk mund ta lini të shkojë! Qoftë një aksesor, një nuancë në grim apo një veshje e plotë: vjollca do t'ju japë shumë hijeshi.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor