Pjata kryesore 25 Prill 2022

Supë Magjerica

Pjata kryesore

PËRBËRËSIT: 4-5 qepë të njoma vetëm pjesa e bardhë, mëlçi, zemër, veshka keci ose qingji, ujë ose lëng mishi, oriz i larë, limon, 1 e verdhë veze, kopër, kripë, piper dhe vaj ulliri.

PËRGATITJA: Kaurdisim qepët e njoma, shtojmë të brendshmet të grimcuara edhe të shpëlara me ujë të valuar. Pas 2-3 minutash shtojmë ujin edhe orizin. E ziejmë derisa të zbuten, shtojmë kripë edhe piper. Rrahim të verdhën e vezës me limon edhe shtojmē ngaldalë lëng supe, të gjithë masën e hedhim te supa. E përfundojmë me kopër të grirë. Ju bëftë mirë!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare ???? Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor