Keshilla bukurie 28 Prill 2022

Si të kemi një dekolte vajzërore edhe në moshën 55 vjeçare sipas Halle Berry

Keshilla bukurie

Mahnitëse dhe tërheqëse, kështu duket Halle Berry, 55 vjeç, në postimin e saj të fundit në Instagram, me një jumpsuit me temina që të lë pa frymë, duke nxjerrë në pah dekoltenë.

Halle Berry, dekolteja mund të duket bukur edhe në moshën 55-vjeçare

Në Hollyëood dhe rrethinat e tij, yjet ndahen në dy kategori: kampionët e të ashtuquajturës “plakje e hijshme”, të cilët i forcojnë shenjat e plakjes me rrudha të dukshme dhe flokë të argjendta. Dhe më pas janë ikonat e bukurisë, ku me siguri bën pjesë edhe 55-vjeçarja Halle Berry. Në postimin e saj të fundit në Instagram, protagonistja e "Catëoman" dhe "Monster's Ball" ka veshur një jumpsuit Amen Style me një jakë V-je marramendëse që i lë pak vend imagjinatës. Dekolteja e lëmuar, kompakte dhe me shkëlqim duket në formë të shkëlqyer. Në rrjetin e trajtimeve të bukurisë dhe çdo “retushimi” estetik apo dixhital, dekolteja e aktores është një himn i vërtetë për praktikën e kujdesit ndaj lëkurës.

"Unë jam kujdesur për lëkurën e trupit tim në mënyrë rigoroze që kur isha 16 vjeç," tha ajo. "Unë e bëj këtë dy herë, në mëngjes dhe në mbrëmje, dhe nuk kam anashkaluar kurrë një ditë të vetme."

Rutina e kujdesit për trupin e Halle Berry

Ka katër hapa themelorë në rutinën e kujdesit të trupit të ish-Catëoman-it. Së pari, një pastrim i bërë me gjeste të lehta rrethore dhe për të paktën një minutë, pa harruar kurrë qafën. Së dyti, eksfolimi, për të hequr butësisht qelizat e vdekura me produktin më të përshtatshëm për llojin e lëkurës tuaj.  Së treti, një maskë hidratuese, për të dhënë një hidratim dhe për të reduktuar rrudhat e imëta. (të bëhet më së shumti dy herë në javë) E fundit, por jo më pak e rëndësishme, një serum ushqyes, që masazhohet duke “trokitur” butësisht në fytyrë. I preferuari i saj është serumi hidratues i Olga Lorencin me acid laktik. “Të përdorësh një produkt cilësor është si t’i japësh lëkurës një pije energjike”, shpjegoi ajo, “kur lëkura ushqehet  e gjithë pamja përmirësohet automatikisht”.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor