Ushqimi i ekuilibruar 14 Maj 2022

Kush është më e shëndetshme: Vera apo Birra? Përgjigjja do t'ju befasojë!

Ushqimi i ekuilibruar

Birra nuk ka pasur kurrë një reputacion si një pije e shëndetshme por ndryshe nga ky besim popullor, birra ka përfitime të mëdha shëndetësore, madje më shumë se vera.Dy fakte që mund të fillojnë një debat nëpër festat tuaja: 1. Birra ka më shumë lëndë ushqyese se vera, për shkak të vitaminave. 2. Birra në fakt mund t'ju ndihmojë të digjni yndyrën, sepse është lidhur me një rrezik të reduktuar të sindromës metabolike.

Ju mund të mos e besoni këtë, por ka përfitime të ligjshme shëndetësore të birrës prandaj ia vlen të pini rregullisht, për sa kohë që pini me përgjegjësi. Për festën tuaj të ardhshme familjare ose pushimi, merrni një birrë të ftohtë dhe dijeni se jeni duke bërë një zgjedhje të shëndetshme.

1. Birra përmban lëndë ushqyese

Shumica e pijeve alkoolike konsiderohen si me kalori boshe, por birra është në të vërtetë e pasur me lëndë ushqyese, me vitaminë B12 – e rëndësishme për imunitetin – nga majaja dhe antioksidantë nga malti dhe hopi. Përmbajtja e karbohidrateve të birrës ndryshon në varësi të faktit nëse ajo është e lehtë kundrejt pijeve standarde ose të errëta. Përmbajtja minerale dhe vitamina e birrës do t'ju bëjë të dëshironi ta pini atë si një eliksir shëndeti çdo ditë. Birra nu përmban sheqer të shtuar, ka karbohidrate.

Vitaminat dhe mineralet e birrës:

Niacina, ose vitamina B3 e cila mund të ulë kolesterolin dhe të përmirësojë shëndetin e përgjithshëm
Vitamina B12 ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut, parandalimin e anemisë, rrit energjinë
Riboflavina ose B2 ndihmon në zbërthimin e karbohidrateve, proteinave dhe yndyrave për të prodhuar energji
Kolina, e dobishme në krijimin e membranave qelizore dhe metabolizimin e yndyrave, plus funksionin e trurit
Folati, ose B9, është thelbësor për trupin për të prodhuar ADN-në dhe materiale të tjera gjenetike. Magnezi, një mineral thelbësor për mbajtjen e sheqerit normal në gjak dhe kockat të forta,
Fosfori, një mineral që ndihmon në ndërtimin e kockave të forta dhe riparon qelizat dhe indet
Seleni, një mineral që ndihmon funksionin e gjëndrës tiroide, aftësitë njohëse dhe fertilitetin. Gjithashtu mbron trupin nga dëmtimet oksidative dhe infeksionet

2. Birra ndihmon trupin të djegë yndyrën

Besojeni ose jo, konsumimi i moderuar i birrës ka aftësinë të ndihmojë trupin tuaj të djegë yndyrën. Por mos e teproni. Ashtu si me verën apo tekilën, e gjitha ka të bëjë me sasinë që pini.

3. Birra mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Në një studim të 36 të rriturve obezë, studiuesit zbuluan se marrja e moderuar e birrës – një pije për gratë, dy pije për burrat çdo ditë – rriti nivelet e tyre HDL (kolesteroli i mirë) dhe përmirësoi aftësinë natyrale të trupit për të pastruar LDL, kolesterolin e keq. “Konsumimi i birrës nuk shkaktoi mosfunksionim apo ngurtësi endoteliale të enëve të gjakut”, përfunduan studiuesit, që do të thotë se ajo nuk shtoi sëmundjet kardiovaskulare dhe në fakt përmirësoi rrugët që trupi përdor për të ulur kolesterolin.  Fermentimi e bën çdo pije, duke përfshirë birrën, një përforcues të shëndetshëm për zorrët.

4.Birra mund të përmirësojë nivelet e sheqerit në gjak

Një studim vërteton se një konsum i moderuar i birrës mund të zvogëlojë rrezikun e rezistencës ndaj insulinës tek pjesëmarrësit me prediabet. Kini parasysh se pirja e tepërt e birrës, ose ndonjë alkooli për këtë problem, mund të rrisë rrezikun e diabetit, sipas një studimi tjetër, pasi alkooli mund të rrisë nivelet e glukozës në gjak.

5. Birra përmban antioksidantë të fuqishëm natyrorë

Birra përmban dy antioksidantë kryesorë: komponime fenolike ose polifenole dhe melanoidina, sipas një studimi që i vlerëson këto si përfitime të mëdha shëndetësore.

Sipas studimit, polifenolet  mund të luajnë një rol "në parandalimin e disa sëmundjeve kryesore kronike të lidhura me stresin oksidativ, si sëmundjet kardiovaskulare, kanceret, diabeti i tipit II, sëmundjet neurodegjenerative [dhe] osteoporoza". . “Fenolet e pranishme në birrë ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut dhe rrisin përqendrimin e oksidit nitrik në plazmë, duke reduktuar rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare”, shkruan autorët.

Sipas studimit, melanoidinat, të cilat ndikojnë në ngjyrën, shijen dhe përbërjen  e birrës, "mund të ushtrojnë një efekt të caktuar në shëndet". "Melanoidinat ushtrojnë veti antioksiduese, antimikrobike, antihipertensive, antialergjenike dhe prebiotike."

Përgjigje e shkurtër: Nëse dikush ju thotë, Pse birra është e shëndetshme? Thjesht tregoni atyre se përmban "antioksidantë që punojnë kundër radikalëve të lirë në trup, të cilat janë lidhur me sëmundjet e zemrës, disa kancere dhe sëmundje të tjera, sipas studimeve shkencore"./Living

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor