News / 17 Maj 2022, 10:53

Dënohet piloti që vrau gruan në Greqi, babai i Caroline: "Do kujdesemi që ai kurrë mos ta shikojë vajzën"

Dënohet piloti që vrau gruan në Greqi, babai i Caroline: "Do

Burg të përjetshëm dhe 11 vite e gjashtë muaj shtesë ka vendosur drejtësia greke për Babis Anagnostopoulos, 33-vjeçari që mbyti për vdekje të shoqen në Glyka Nera më 11 maj të viti të kaluar.  Burgimi i përjetshëm dhe shtesa prej 11 vitesh e 6 muaj është dënimi përfundimtar i vendosur nga Gjykata e Athinës për Babis Anagnostopoulos për vrasjes e Croline , vrasjen e qenit dhe dy veprat të tjera penale dëshmi e rreme dhe denoncim i rremë. Gjithashtu Babis ka marre një gjobë prej 21 mijë eurosh, shkruan protothema.gr.

Babis Anagnostopoulos, i cili i mori jetën e tij dhe më pas një grabitje të dhunshme, i dënua dje me burgim të ndjeshëm. Tashmë dashuri e 20-vjeçares britanike janë shprehur se 34-vjeçari nuk do të shohë më vajzën e tij Lydia. Babai i Caroline Crouch, David tha se ish-dhëndri i tij me shumë mundësi do të bëhet një “njeri i humbur” i mbyllur në një burg famëkeq, si ai i Korydallos.

"Kam ndërmend ta ndryshojmë emrin e Lidias me atë të nënës së saj, në mënyrë që ajo të mos lidhet me këtë krijesë të urryer. Do të kujdesemi që ai të mos e shikojë kurrë vajzën e tij, ose të ketë kontakt me të".

 Caroline Crouch, 19 vjeç, u vra majin e ka kaluar në vilën që jetonte me Anagnostopoulos.

Horoskop