Modë / 17 Maj 2022, 16:36

Çantat rrjetë janë një "must" për pranverë-verë 2022, ja modelet më të preferuara

Çantat rrjetë janë një "must" për

Ndër aksesorët trend të kësaj pranvere-vere nuk mund të mungojnë çantat rrjetë. Me shumë ngjyra apo një ngjyrë të vetme, këto çanta janë perfekte për t'u kombinuar me rroba banjo për të shkuar në plazh por edhe për një aperitiv me miqtë, pazar apo thjesht për një shëtitje.
Nga atmosferat boho , çantat rrjetë presin verën dhe bashkohen me nxehtësinë e këtyre ditëve për t'i bërë pamjet tona delikate dhe të shkëlqyeshme në të njëjtën kohë. Pra, le të shohim se cilat janë modelet më të lezetshme që nuk duhet t'i humbisni.

Çantat rrjetë janë një "must" për

Le të fillojmë menjëherë me mbretëreshën e të gjitha çantave rrjetë, ajo që do të na bëjë të psherëtimë: Bottega Veneta. Pas lançimit të trendit të sandaleve të endura , maisoni italian synon edhe më lart me këtë çantë dore jeshile kivi me qese të brendshme të përshtatshme dhe efekt me grep gome.

Kjo çantë është aq e bukur sa na duhet vetëm të ëndërrojmë si çdo Audrey Hepburn përpara vitrinave të Tiffany-t.

Çantat rrjetë janë një "must" për

Rrjeta me ngjyra edhe për çantën Max Mara, e cila fokusohet në kontrastet: e bardhë / e zezë, jeshile e errët / e zezë dhe e preferuara jonë absolute, portokalli / e zezë.

E thjeshtë dhe me një thurje lëkure, kjo çantë rrjetë është perfekte për t'u veshur me fustane plazhi dhe sandale, ndoshta me disa aksesorë kamoshi për t'i dhënë një prekje edhe më vintage.

Çantat rrjetë janë një "must" për

Nëse ajo që ne kërkojmë nga ana tjetër është një look casual për çdo ditë, i cili është komod por edhe super trend, Legami Milano ka çantën që na përshtatet. Super i lirë, por edhe jashtëzakonisht i lezetshëm, ky model rrjetë me thurje pambuku është në majë kur kombinohet me pantallona kargo dhe T-shirt të bardhë, por edhe me xhinse të ndezura, bluza dhe nallane!

Çantat rrjetë janë një "must" për

Listën e përfundojmë me Prada dhe çantën e saj, e cila tashmë është ikonë për thjeshtësinë e stilit dhe ngjyrën e pasardhësve. Markë në provë, endje klasike, nuanca neutrale: mund ta gjenim ndër modelet e çantave të plazhit dhe ta kombinonim me bikinit tona më të bukura, ose ta vishnim me një look total xhins për një udhëtim nëpër kohë deri në vitet 2000.

Horoskop