Showbiz 18 Maj 2022

Në modë si kurrë më parë, ja Vip-at e veshur më bukur në Festivalin e Kanës

Showbiz

Pritja ka mbaruar. Festivali i Kanës ka nisur zyrtarisht mbrëmë! Tapeti i kuq i Festivalit të Filmit në Kanë 2022 më në fund është inauguruar nga yjet. Ky është një lajm i mirë për të gjithë të dashuruarit pas modës.

Nga dje 17 maj e deri në 28 maj, për çdo mbrëmje vipat do të parakalojnë në tapetin e kuq. Ky është një nga eventet më të rëndësishëm jo vetëm në botën e kinematografisë, por edhe atë të modës. Aktoret dhe yjet e filmit parakaluan në Croisette me fustane të gjatë, eksperimente me materiale transparente apo me nuanca  të theksuara, duke u konfirmuar si ikona të stilit të pashembullt.

Siç ndodh me Met Gala, apo Oscars, edhe në Tapetin e Kuq të Kanës 2022, mund të parashikohet se cilat do të jenë tendencat që do të shënjojnë të gjitha mbrëmjet. Për debutimin kishte shumë aktore, përfshirë Julienne Moore, e cila u fokusua tek e zeza klasike, duke luajtur me vëllimet dhe pëlhurat e çmuara.

Në kontrast të përsosur ka nga ato që, si Cara Dour apo Eye Haidara, nuk kishin frikë të guxonin me veshjet fuchsia dhe jeshile. Nuk kanë munguar as këtë vit fustanet prej tyli, të cilët të famshmit i pëlqejnë aq shumë. Edhe pse për këtë edicion fokusi i modës duket se është një tjetër: dekolteja.

Ja si i ka renditur Vogue të veshurat më bukur të natës së parë:

Rebecca Hall

Deepika Padukone dhe Noomi Rapace

Julianne Moore

Lori Harvey

Eva Longoria

Agathe Rousselle

Didi Stone

Caroline Daur

Rebecca Hall

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor