Tendencat e fundit te modes 19 Maj 2022

Meghan Markle, Katie Holmes dhe Jennifer Lopez bien dakord se kjo veshje është "domosdoshmëri" për këtë verë

Tendencat e fundit te modes

Stili i verës është zakonisht sinonim i fustaneve të freskët, pantallonave të shkurtra dhe shumë e shumë rroba banjove, por ekziston një element kryesor që po rezulton të jetë produkti më trendi këto ditë. Meghan Markle e veshi atë për të brohoritur princin Harry ndërsa ai garonte në një turne të fundit në Los Angeles; Katie Holmes e ka veshur atë nëpër qytetin e Nju Jorkut; dhe Jennifer Lopez e ka veshur në dalejt e saj me Ben Affleck.

Pra, çfarë është kjo veshje misterioze që po i referohemi? Po flasim për këmishat me kopsa, një stil që nuk njeh kufij dhe kjo është arsyeja pse ne po e konsiderojmë atë si një produkt i domosdoshëm i verës.

Sigurisht, këmishat me kopsa ndonjëherë mund t'i atribuohen veshjeve serioze të zyrës, por stilet që po shohim, dhe veçanërisht mënyra se si po kombinohen tani, dëshmojnë se janë veshje shumë të përshtatshme verore.

Këmishat me kopsa mund të vishen pothuajse për çdo rast; gjithçka varet nga mënyra se si e stiloni atë. Për një pamje zyrtare në zyrë, zgjidhni pantallona dhe taka dhe të gjera nga fundi, dhe do të jeni gati të shkoni në sallën e mbledhjeve me stil.

Nëse jeni duke kërkuar për një këmishë për përditshmari, thjesht merrni parasysh materialin dhe siluetën. Bluzat e lehta prej liri kanë një ndjesi më të lehtë dhe më të freskët. 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor