Showbiz 20 Maj 2022

Telashe për çiftin Beckham, një grua pretendon se Harper në fakt është vajza e saj biologjike

Showbiz

Pas momenteve të gëzueshme në familjen e tyre, çifti David dhe Victoria Beckham po përballen me një telash që i ka shqetësuar shumë së fundmi. Një grua pretendon se është nëna biologjike e vajzës së tij, Harper Seven, dhe akuzon legjendën e Manchester United se i ka vjedhur vezët.

Për shkak të këtij incidenti, Beckham ndihet i “kërcënuar” dhe “i frikësuar për sigurinë e familjes së tij”, pasi gruaja është paraqitur në më shumë se një rast në shkollën e vajzës së tij për t’u përpjekur të flasë me të dhe i ka dërguar letra ish-futbollistit, sipas “BBC”. Përveç kësaj, Sharon Bell, 58 vjeç, ka tentuar edhe të futet në shtëpitë e Beckham në Londër dhe Oxfordshire më 9 korrik dhe 9 shtator 2021, respektivisht, me “besimin deluziv” se ajo ishte në një lidhje me Beckham, dhe se ai dhe ai gruaja, Victoria Beckham, i vodhi vezët.

Në një seancë përpara Gjykatës së Magjistraturës së ëestminsterit, Bell u deklarua e pafajshme për ngacmimet dhe përballet me gjyqin në korrik.
“Bell ka në fakt një besim deluzional se ajo ishte në një lidhje me David Beckham, se ai vodhi vezët e saj dhe se Harper Beckham është fëmija i saj legjitim dhe kjo është arsyeja pse ne besojmë se ajo u paraqit në shkollën e Harper Beckham më 18 nëntor 2021. ”, tha prokurorja Arizuna Asante.

“David Beckham ndihej i frikësuar për sigurinë e familjes së tij, dhe ai besonte se kjo sjellje ishte në shënjestër dhe frikësuese… ai thotë se nuk e njeh të pandehuren dhe ajo nuk është nëna e fëmijëve të tij”, shtoi ajo.

Edhe pse Bell nuk është e përshtatshme për t’u gjykuar, sipas avokates së saj Lisa ëilson, është bërë një kërkesë që çifti Beckham të thirren si dëshmitarë pasi të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar nga pushimet.
“Faktet e ndjekjes së supozuar nuk janë të diskutueshme… Pranohet që zonja Bell i dërgoi një sërë letrash. Asgjë nga këto nuk u dëshmua drejtpërdrejt nga David Beckham”, tha gjykatësi i qarkut Michael Snoë.
“E vetmja dëshmi që Victoria Beckham mund të japë është se ajo u ndje e kërcënuar dhe e frikësuar për sigurinë e familjes së saj për shkak të sjelljeve të zonjës Bell.
Është një “pohim i çuditshëm që vezët e Bellit janë vjedhur dhe se fëmija i familjes Beckham është fëmija i saj. Kushdo qoftë edhe në mënyrë të paqartë biologjikisht i njohur mund të shohë që në fillim se ky është qartësisht një pohim deluziv,” shtoi gjyqtari.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor