Familja / 9 Qershor 2022, 10:47

Nëna i shpon veshët foshnjës vetëm një ditë pas lindjes, rrjeti shpërthen në kritika

Nëna i shpon veshët foshnjës vetëm një ditë pas

Një nënë e re ka bërë bujë pasi i ka shpuar veshët vajzës së saj vetëm një ditëshe në spital. Nëna, e cila poston me emrin e vajzës së saj Lara në TikTok, ndau një video të të porsalindurës, disa orë pasi lindi, krahasuar me atë që tani është tre muajshe.

Videoja e shkurtër i vogëlushes, së cilës i kishte venë vëth në formë lulesh, shkaktoi disa komente negative. “Pse të mos presësh për vathët derisa ajo të thotë se i dëshiron vetë?” pyeti një nga komentueset.

Mamaja pranoi komentet dhe shpjegoi pse i shpoi veshët vajzës së saj në moshë të re. “Kur janë 2-3 ditësh, nuk ndiejnë dhimbje si një vit apo dy!” shkruajti ajo . "Vrimat hapen nga neonatologë (mjekë të specializuar në kujdesin e të porsalindurve) në spital që në lindje".

Nëna tha se lobet e veshit të foshnjave janë më të buta kur janë vërtet të vegjël, kështu që nuk do të përjetojnë dhimbje nga shpimi i tyre. Ajo tha se vajza e saj nuk reagoi kur i shpuan veshët.

Megjithatë, pati edhe disa njerëz e mbrojtën nënën dhe nuk panë asgjë të keqe në veprimin e saj.

Horoskop