Modë / 10 Qershor 2022, 11:08

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të madhe

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Ndoshta ju ka ndodhur të shkoni në një qendër tregtare për të blerë diçka specifike, por përfundoni duke marrë shumë gjëra që nuk keni menduar kurrë t'i blini. Thjesht provoni diçka, madhësia është e duhur dhe paguani. Por ne rrallë mendojmë se si do të jetë kjo veshje pasi e kemi veshur apo pasi e kemi larë.
Prandaj ka disa veshje që ja vlen t'i blini një masë më të madhe për të shmangur problemet gjatë veshjes.

1. T-shirt-et

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Është më mirë që kur blini bluzat e thjeshta prej pambuku, t'i merrni në përmasa pak më të mëdha. Në këtë mënyrë, nuk do të duhet të keni frikë se bluza juaj do të tkurret nëse e thani me tharëse. Ju mund të kombinoni një bluzë të gjerë me një fund të ngushtë.

2.Këmishat

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Këmishat janë bërë shpesh prej pëlhurash natyrale, kështu që ato gjithashtu priren të tkurren, megjithëse jo aq shumë sa bluzat. Problemi është se ju nuk mund ta dini saktësisht se ku mund të tkurret në mëngë, jakë ose shpatulla. Në të njëjtën kohë, një këmishë me një madhësi pak më të madhe ju jep një pamje sa elegante dhe të lehtë.

3.Fustanet pas trupit

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Problemi i zakonshëm me fustanet e ngushtë, të cilat i blini në përmasat tuaja, është se të brendshmet tuaja mund të duken përmes tyre. Për të shmangur këtë, provoni të merrni një fustan një masë më të madhe. Një përshtatje më e lirë do të duket më mirë në format e trupit tuaj pa ju shtrënguar. Gjithashtu lejon trupin të marrë frymë.

4. Pulovrat prej leshi

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Është ndoshta një fakt i njohur që pulovrat priren të tkurren shumë, veçanërisht nëse zgjidhni ciklin e gabuar gjatë larjes. Kjo është arsyeja pse është më mirë të blini një triko me një masë më të madhe. Përveç kësaj, është shumë më komode në këtë mënyrë.

5. Palltot

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Duke qenë se ne priremi të veshim një pallto me një këmishë ose një fustan poshtë (dhe ndonjëherë diçka edhe më të ngrohtë), është një ide e mirë që të merrni një pallto me një madhësi më të madhe. Atëherë mund të vishni me lehtësi shtresa veshjesh poshtë nëse moti është i ftohtë.

6. Çorapet

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Meqenëse shumica e çorapeve janë bërë nga pambuku, tkurrja është një problem i zakonshëm. Kjo është arsyeja pse ia vlen të merrni çorape që janë pak më të mëdha. Në këtë mënyrë, edhe nëse zvogëlohen gjatë larjes, nuk do të bëhen shumë të vogla.

7.Xhaketat sportive

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Nëse dëshironi të përditësoni garderobën tuaj, mënyra më e thjeshtë për ta bërë këtë është të blini një xhaketë sportive me përmasa më të mëdha. Mund ta vishni me pantallona ose me fustan. Dhe kjo mund ta bëjë pamjen tuaj të duket shumë moderne.

8.Fustanet verore casual

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Një fustan veror është një tjetër artikull që mund të tkurret gjatë larjes. Pra, është një ide e mirë për ta marrë një të një madhësie më të madhe në mënyrë që të mos humbni një ose 2 centimetër nga gjatësia.

9. Xhaketat xhins

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Një xhaketë xhins nuk duhet të jetë eshumë e madhe, përndryshe pamja juaj do të duket shumë bukur. Por është ok të marrësh një xhaketë xhins një masë më të madhe, pasi në këtë mënyrë mund të veshësh një bluzë ose disa shtresa veshjesh poshtë saj.

10. Këpucët me takë

10 veshjet që ia vlen t'i blini një masë më të

Kur zgjidhni këpucët, mbani parasysh se sa më e lartë të jetë taka, aq më shumë këmbët tuaja do të shtyhen përpara në këpucë. Pra, është një ide e mirë që këpucët të jenë gjysmë mase ose një masë nëse taka është e lartë.

Horoskop