Turizmi / 12 Qershor 2022, 17:10

Nëse doni të ndiheni të sigurt gjatë pushimeve bëni këtë veprim në dhomën tuaj të gjumit

Nëse doni të ndiheni të sigurt gjatë pushimeve bëni

Një stjuardesë së cilës për shkak të punës i duhet të udhëtojë shumë ka ndarë për Express.uk trukun që ajo ndjek për të qenë kudo e sigurt, edhe kur është me pushime. Stjuardesa e quajtur Nessim pranoi se nuk ndihet gjithmonë e sigurt në dhomën e saj të hotelit pavarësisht se kompania I dërgon në hotele të mira.

Ajo shpjegoi: “Kur fillova të fluturoja, dëgjova për një histori ku një anëtar i ekuipazhit kishte hyrë në dhomën e hotelit dhe nuk e kishte kontrolluar siç duhet dhe dikush ishte fshehur në dhomë. Hajdutët e sulmuan, kështu që sa herë që shkoja në një dhomë hoteli përdorja valixhen e bagazhit për të hapur derën para.Më pas hyj brenda dhe kontrolloj kudo. Kontrolloj banjën, poshtë krevatit, brenda dollapëve, nën tavolinë dhe pas perdeve për t'u siguruar që nuk ka njeri”

"Unë kurrë nuk do të hyja në një dhomë pa e bërë këtë," shpjegoi ajo.

Nassim tha se disa hotele nuk kanë zinxhirë për derën "kështu që ne mbështetemi vetëm tek brava".

"Kështu që unë vendos valixhen time pranë derës. Në rast se dikush do ta hapte nga jashtë do të bënte zhurmë”.

Stjuardesa shpjegoi se ky është një hack i mirë për të kuptuar se dikush po hyn menjëherë në dhomën tuaj. Ajo tregoi gjëra të tjera që udhëtarët duhet të bëjnë gjithmonë për të qëndruar të sigurt jashtë vendit.

Ajo shpjegoi: "Unë gjithashtu do të sigurohesha që të mos hipja kurrë në ashensor me vetëm një person dhe të shtyp katin tim. Dhe sigurohuni që askush të mos ju ndjekë në dhomën tuaj. Nëse ndiheni të pasigurt prisni në holl derisa dikush të largohet. Vetëm atëherë, vazhdoni të shkoni në dhomën tuaj, veçanërisht nëse jeni vetëm."

Nassim shtoi: "Gjithashtu nuk kërkoj kurrë shërbim në dhomë në derën time për të shmangur që dikush të hyjë brenda."/Living

Horoskop