Kujdesi per fytyren 20 Qershor 2022

VIDEO/ Sekreti i Jessica Alba për pamjen perfekte të fytyrës së saj

Kujdesi per fytyren

Duke ndjekur ritmet intensive të jetës, nuk duhet të harrojmë se lëkura jonë meriton gjithë vëmendjen dhe kujdesin tonë maksimal. Megjithatë, ka raste kur, pavarësisht se i qëndrojmë besnike rutinës sonë të kujdesit të lëkurës, lëkura jonë ndihet jo e freskët. Por, si të veprojmë?

Në këtë rast, pra, grimi “i zgjuar” vjen për të shpëtuar situatën, duke dhënë iluzionin e lëkurës së freskët. Megjithatë, ne duhet të dimë se çfarë hapash duhet të ndjekim.

Në videon që postoi në TikTok, Jessica Alba ndau teknikën e saj të grimit për të marrë një çehre të freskët dhe me shkëlqim në pak sekonda dhe kështu u jepte fund pyetjeve tona.

Teknika sekrete e grimit që Jessica Alba ndjek me besnikëri

Ndërsa jemi mësuar të aplikojmë një nga një, në lëkurën tonë, artikujt e bukurisë që përdorim për grimin tonë, Jessica Alba ndjek një teknikë tjetër që shkon përtej të vendosurit. Aktorja aplikon, për pikë, korrektorin e saj, skuqjen e saj, bronzerin e saj.

@jessicaalba okay, hear me out … I know I look cray, but I think @Makeup & beauty with Chloe just #unlocked ???? a next level #makeuphack! not only is it quick n easy, but the final natural & dewy look is a vibe ???? ✨ try it out if you haven’t already! P.S. - I used @honest ♬ original sound - Makeup & beauty with Chloe

Më pas spërkateni me një mjegull për fytyrën. Një tip perfekt që na lejon të hidratojmë lëkurën, por mbi të gjitha lehtëson përzierjen e produkteve. Falë kësaj, ajo i jep një pamje shumë më të lëmuar lëkurës. Më pas lëmoni çdo produkt me një furçë, duke filluar nga më i lehti tek më i errëti, në radhë: korrektor, fondatinë, skuqje, bronzues.

Rezultati është mbresëlënës. Brenda pak sekondash ajo merr një grim të ndezur, rozë dhe jashtëzakonisht natyral. Ajo kompleton grimin duke aplikuar një sprej stabilizues.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor