Modë / 21 Qershor 2022, 16:00

Fustani elegant pas trupit, tre mënyra për ta veshur në verë si Nicole Kidman

Fustani elegant pas trupit, tre mënyra për ta veshur në verë

I shkurtër ose pak poshtë gjurit, me detaje minimale ose të theksuara, fustani pas trupit është klasiku i modës verore, siç tregohet nga tre pamjet e pagabueshme të Nicole Kidman.

Fustani elegant pas trupit është një veshje tipike për raste zyrtare gjatë ditës dhe në mbrëmje. Sekreti i tij? Duhet ta zgjidhni në variantin e duhur që ju tregon slim fit.

Në ngjyre fildishi me rrip të gjerë

Fustani elegant pas trupit, tre mënyra për ta veshur në verë

Një nga paraqitjet e saj të fundit  ishte ajo e Oscars 2022 me fustanin blu  Armani Privé. Por ylli i Hollivudir duket elegante  edhe në një version kokteji, si në darkën para Oscarit të Chanel në vitin 2017. Një vështrim nga koleksioni i Chanel Haute Couture Pranvera me një dekolte të drejtë dhe pa mëngë, me një rrip maxi në bel me efekt petal në ijet. Ndërsa fundi i drejtë me buzë pak sipër gjurit është i qëndisur e në të njëjtën nuancë argjendi si sandalet me rripa me takë fine.

Fustan i zi me dekolte transparente

Fustani elegant pas trupit, tre mënyra për ta veshur në verë

Edhe pse është shumë e gjatë, protagonistes së Big Little Lies i pëlqen të veshë fustanin që më së shumti i krijon prezencë: fustanin klasik të zi. Ndër më të bukurit që kanë gjetur vend në gardërobën e saj, është ai me dekolte transparente dhe jakë bon ton nga L’wren Scott. Një kryevepër e vërtetë e estetikës së përjetshme, thelbësore dhe të sofistikuar, e përkryer për raste verore zyrtare. Por edhe mjaft intriguese, falë gjetjes gjeniale së sandaleve të kuqe, një nga pasionet e mëdha të aktores në këtë rast me takën stiletto dhe rripin e kyçit të këmbës.

Fustani i kuq me siluetë 

Fustani elegant pas trupit, tre mënyra për ta veshur në verë

Në rubrikën "fustan elegant pas trupit" të garderobës verore nuk mund të mungojë një nuancë e ndezur.  Klasik dhe seksi në të njëjtën kohë, fustani Elie Saab ka një dekolte katrore që është volumizuar në fustanet e skalitura me mjeshtëri në hapësirat e krahëve. Rrotullat në formë anash belit i japin dinamizëm vijës së drejtë të fustanit. E cila, me ndihmën e sandaleve nude pothuajse të padukshme në versionin me takë kotele nga Jimmy Choo, e bëjnë trupin të duket i hollë dhe komod.

 

Horoskop