Kuzhina / 22 Qershor 2022, 17:13

Jufka me pulë të freskët fshati

Jufka me pulë të freskët fshati

1 pule mesatare fshati
400 gr jufka
70 gr gjalp
Kripe sipas deshires

Pergatitja:
Ne fillim lani, pastroni pulen dhe pasi e keni prere, vendoseni ne nje tenxhere me uje te zieje. Ne nje tave vndosni jufkat, dhe sperkatini me gjalp dhe vendoseni ne furre me 200 grade per 5 minuta qe te ngrohen dhe te marin pak ngjyre. Shtoni lengun e pules (700 ml), copat e mishit dhe vendoseni prap ne furre, derisa jufkat te thithin lengun dhe mishi te marri ngjyre te kuqerremte ne temperaturen 200 grade per 15-20 minuta.

Horoskop