Modë / 24 Qershor 2022, 15:49

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë mbrëmjeve të verës 2022

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Supermodelja Gigi Hadid po guxon me grimin e verës 2022, duke aplikuar në fytyrë gurë të kristaltë, perla apo edhe diamantë të rreme, njëlloj si në pasarelën e Dior Cruise 2022 dhe në Festivalin Coachella. 

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Këta kristale të vegjël me shkëlqim i japin make-up-it një pamje  ëndërrimtare dhe boho-chic. Gigi Hadid dhe look-u i saj ibukurisë me gurë të çmuar në fytyrë këtë verë bëhen protagoniste të make-up-it, që shkëlqejnë në sy.

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Edhe supermodelja Gigi Hadid u magjeps nga ky grim i syve, i cili duhet të jetë në nuancat e kuqe, rozë dhe e bardhë perle. Krijuar nga grimieri Patrick Ta, grimi i modeles është një triumf i shkëlqimit.

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Perlat aplikohen në këndin e brendshëm të syrit për t'u ngjitur drejt rrudhës së qepallës, duke krijuar një lloj harku që i jep syrit një pamje më të hapur.

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Në bazën e grimit të syve, një rimel rozë pak sfumim dhe qerpikë fals të pozicionuar me mjeshtëri vetëm në pjesën e fundit të syrit. Më në fund, vetullat lihen natyrale, të krehura lart.

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Lëkura duhet të duket e shndritshme dhe e nxirë paksa nga dielli. 

 Mollëzat theksohen me një përzierje të efektit blush me ngjyrat e tokës dhe diellit.

Gigi Hadid na tregon se si të bëjmë grimin e syve, gjatë

Një tjetër trend që konfirmohet për verën e 2022 është buzëkuqi i kuq që është – më në fund – protagonist.

Horoskop